ФК РАДНИЧКИ

30.03.2019

НОВИ ТРИЈУМФ РАДНИЧКОГ

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког савладали су Рад са 2:0, у утакмици 28. кола Суперлиге Србије.

Раднички је на тај начин уписао 11. узастопну победу у првенству и остао у шампионској трци са Црвеном звездом.

Нишки тим је повео већ након 120 секунди игре.  Грбић је почео акцију по левој страни, Нома центрирао, а Којашевић погодио стативу. Лопта се одбила потом директно на ногу Нермину Хаскићу, који ју је без проблема убацио у мрежу. Био је Хаскићев  18. гол ове сезоне у Суперлиги и убедљиво је најбољи стрелац шампионата.

Рад је у након тога успео да успостави равнотежу  на средини терена, али је Раднички до полувремена створио неколико озбиљних шанси. Хаскић у 36. минуту није искористио ситуацију један на један са голманом Рада Марковићем, а Грбић је у 41. минуту промашио са два метра после асистенције Дринчића.

Најбољу прилику на мечу гости су имали у 45. минуту, када је Парађина одлично нациљао са 12 метара, а Боривоје Ристић још боље одбранио његов шут.

Изабраници Ненада Лалатовића су у другом полувремену контролисали ситуацију на терену, а коначан резултат постављен је у 69. минуту. Слободан ударац са 20-ак метара је извео Никола Дринчић, који је  фантастичним шутем пребацио живи зид и погодио ближи угао Марковићевог гола, за 2:0.

РАДНИЧКИ – РАД 2:0 (1:0)

Ниш, 30. марта-стадион Чаир.  Судија: Милан Илић. Стрелци: 1:0 Хаскић 2.- 2:0 Дринчић 69. Жути картони: Ђорђевић,  Нома (Раднички), Петровић,  Јовановић, Веселиновић (Рад).

РАДНИЧКИ: Ристић, Живковић, Ђорђевић, Панков, Црномарковић, Бондаренко, Нома (Алекса Јовановић од 67. минута), Дринчић, Којашевић (Ранђеловић од 60. минута), Хаскић  Чумић од 75. минута).

РАД: Марковић,Тауновић, Перендија, Шипчић, Јовановић, Баиновић, Стевић, Парађина, Петровић (Веселиновић од 57. минута), Балабановић  (Касалица од 75. минута), Трифуновић (Михајловић од 57. минута).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Ненад Лалатовић, Раднички:

-Прво желим да пожелим Раду све најбоље у наставку такмичења. Рад има одличну екипу и тренера и убеђен сам да неће испасти из лиге. Ми смо у утакмицу ушли онако како смо се договорили. Били смо јаки и агресивни и то нам се исплатило већ у другом минуту. Знали смо да играју са тројицом позади и да ћемо имати доста простора да их нападамо по боковима. То смо користили у првох 15 минута, а онда је био егал меч у првом полувремену. Ми смо имали сјајне шансе преко Грбића и Хаскића, али имали су и они у 45. минуту када нас је после шута Парађине спасио голман Ристић. Друго полувреме је било занимљиво. Рад је успео да успостави равнотежу, али ми смо постигли погодак преко мастралог Дричића, који је још једном потврдио свој квалитет и преломио овај сусрет. Могао је и Чумић да нам донесе 3:0 у финишу, али и ово је добар резултат за нас. Уписали смо 11. Безану победу у лиги, што је невероватно. Ипак, ми нећемо имати пуно времена да славимо, јер нас већ у среду чека тешко гостовање Мачви и већ од овог тренутка се окрећемо тој утакмици.

Звездан Милошевић, Рад:

-Честитам Радничком и мом колеги Лалатовићу на заслуженој победи. Ако неко победи са 2:0, то је апсолутно заслужено. Ако погледамо како је отворена ова утакмица, то је право огледало ситуације на табели. Они имају самопуздање и из таквог приступа су одмах повели 1:0. Ми смо ушли некако уплашено и примили смо тај гол, који је итекако одредио даљи ток меча. После тога смо успели да успоставимо равнотежу и утакмица је у наставку првог дела била егал. У другом полувремену смо кренули добро, имали смо добре фазе, али нисмо успели да постигнемо погодак. Потом смо направили глупости и дозволили контру, после којег је досуђен слободан ударац, где је Дринчић показао своју класу и решио ову утакмицу.