ФК РАДНИЧКИ

07.04.2019

РАДНИЧКИ-ОФК БАЧКА 5:1

ИЗВЕШТАЈ

Раднички је на најбољи могући начин ставио тачку на сцој феноменалан учинак у регуларном делу Суперлиге Србије. Изабраници Ненада Лалатовића декласирали су Бачку резултатом 5:1 и послали поруку ривалима да су спремни да се боре за трофеје у наставку сезоне.

Фуриозно су Нишлије отвориле меч, од првог минута је почела опсада гола Бачке, а гости су капитулирали већ у деветом минуту. Хаскић је примио лопту на десној страни терена, продужио на леву до Којашевића, а овај је направио један корак и са 16 метара упутио неодбрањив ударац левом ногом по земљи, који је завршио у супротном углу, за 1:0.

Исти фудбалер је умало дуплирао преност у 16. минуту, када је поново тукао са 16 метара после асистенције Никодијевића, али је био замало непрецизан.

Разиграни Којашевић је три минута касније у казненом простору Бачке дриблинзима „окренуо“ двојицу чувара и послао лопту ка Никодијевићу, који је није добро примио, а налазио се у гол-шанси.

Урагански притисак домаћину се исплатио у 23. минуту. Никодијевић је пробио одбрану Бачке по десној страни, заврнуо лопту у петарац за Хаскића чији је ударац изблокиран, али је на правом месту био Дамир Којашевић, покупио „отпадак“ и са три метра рутински, у паду, погодио мрежу, за 2:0.

Нишки тим је до 30. минута могао до врха да напуни мрежу гостију. Изгледне прилике нису искористили Дринчић, Бондаренко и Хаскић, да би Бачка право ниоткуда створила зицер у 36. минуту. Била је то контра три на један, у којој је Гаврић изашао сам испред младог голмана Којића, који му је прочитао намеру, скратио уграо и зауставио покушај.

Казна за овај промашај стигла је после свега 120 секунди. Којашевић је проиграо Хаскића, који је избегао офсајд замку, обишао голмана Милојевића и погодио за 3:0.

Голман Радничког Милорад Којић је у 41. минуту скинуо још један зицер, овај пут Радовићу, а најлепши детаљ на мечу виђен је у 44. минуту, када је Раднички повео са 4:0. Алекса Јовановић је одложио лопту за Дринчића на 25 метара од гола, а овај није часио ни часа, већ је у свом стилу испалио прави „пројектил“ и пропарао мрежу иза немоћног Милојевића, који је својом парадом само улепшао овај погодак.

Раднички је у другом полувремену „спустио гас“, али је и даље апсолутно контролисао ситуацију на терену.

Панков је у 70. минуту уздрмао пречку из слободног ударца, а само минут касније домаћин је успео да постигне пети гол. Резервиста Живковић је одлично прошао по десној страни, упутио оштар пас у пас у петерац, где је сјајно реаговао Нермин Хаскић и постигао свој 20. гол у првенству.

Гости су успели да у 87. минуту постигну почасни гол, пошто је Лука Мићић искористио кикс домаће одбране и из иделане позиције матирао Којића, за коначних 5:1.

РАДНИЧКИ-ОФК БАЧКА 5:1 (4:0)

Ниш, 7. априла. Стадион Чаир. Судија: Зоран Широки . Стрелци: 1:0 Којашевић 9.- 2:0 Којашевић 23.- 3:0 Хаскић 38.- 4:0 Дринчић 44.- 5:0 Хаскић 71.- 5:1 Мићић 87. Жути картон: Костић (ОФК Бачка).

РАДНИЧКИ: Којић, Тодоровски (од 63. Живковић), Ђорђевић, Панков, Бондаренко, Алекса Јовановић, Дринчић, Којашевић(од 63. Ристић), Ранђеловић, Хаскић, Никодијевић (од 57. Чумић).

ОФК БАЧКА: Милојевић, Ђурић, Жакула, Гојковић, Костић, Пантић, Бјелош (од 53. Балабановић), Томић, Макарић , Радовић (од 83. Мићић), Гаврић (од 85. Марковић)

Дефиле легенди на Чаиру

Пред почетак сусрета на Чаиру су љубитељи фудбала били у прилици да поздраве фудбалере Радничког који су пре 37 година на јучерашњи дан, 7. априла 1982.године, у Нишу у првој утакмици полуфинала Купа УЕФА савладали немачки Хамбургер са 2:1. Публика је овацијама поздравила голмана Миленковића, капитена Обрадовића, Војиновића, Стојиљковића, Панајотовића, Антића, Гавриловића, Радисављевића, Станковића, Ринчића, Алексића и резервног чувара мреже Стевановића. После 2:1 на Чаиру, у реваншу су фудбалери Радничког поражени у Хамбургу са 5:1 и немачка екипа пласирала се у финале, где је у два меча био бољи шведски Гетеборг. Иста та екипа Хамбургера је наредне 1983. године постала шампион Европе.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Ненад Лалатовић, Раднички:

-Прво желим да пожелим Бачкој и мом колеги Говедарици да кроз плеј-аут изборе опстанак у лиги, јер мислим да овај тим ти заслужује. Што се тиче утакмице, ми смо данас играли без тројице стандардних играча, али ови коју су добили шансу су је и искористили. Када дате пет голова, не треба се бавити неком посебном анализом. Ушли смо у утакмицу како треба, отворили смо противника на време, Дринчић је постигао је један фантастичан гол, такође и Којашевић. Честитам мојим играчима, јер су они јунаци ове наше приче која траје од летос. Подсећам да смо до сада одиграли 33 утакмице на домаћој сцени, 30 у лиги и три у Купу и доживели смо само један пораз. Мислим да је то резултат који ниједна генерација Радничког у наредних 50 година неће остварити. Ми немамо пуно времена за славље и већ се окрећемо пакленом распореду који нам предстоји. Бодови се деле, а нас чека гостовање Звезди и две утакмице са Партизаном у року од четири дана. То ће бити седам дана наше истине и ми их морамо дочекати спремни.

Зоран Говедарица, ОФК Бачка:

-Честитам Радничком на свему што је урадио ове сезоне и желим му да оствари циљ који је зацртао ове сезоне. Ми смо данас играли без шест важних играча и у таквом саставу једноставно нисмо могли да парирамо овако јаком противнику. Нама сада следи борба за опстанак у плеј-ауту и морамо се фокусирати на тих седам кола и сачувати суперлигашкиу статус.