ФК РАДНИЧКИ

11.05.2019

НАПРЕДАК – РАДНИЧКИ 3:3

ИЗВЕШТАЈ

У веома занимљивом сусрету 36. кола Суперлиге Србије,  Раднички је у Крушевцу ремизирао са Напретком резултатом 3:3. Интересантно је да су ове две екипе и јесенас у првом делу сезоне одиграле 3:3 на стадиону Чаир.

Ревију голова у Крушевцу отворио је Рушевић, који је у петом минуту савладао младог голмана Којића и донео вођство домаћину.

Само пет минута минута касније изједначио је Нома прецизним ударцем са 16 метара, да би Напредак поново повео у 24. минуту преко Ндиајеа.

На 2:2 је у 36. минуту поравнао Грбић, након што је Дринчић из слободног ударца погодио стативу, а домаћи тим је на велики одмор отишао са вођством од 3:2 захваљујући поготку Ивановића у 42. минуту.

Коначних 3:3 поставио је Петровић у 84. минуту, када је на асистенцију Хаскића  са 20-ак метара погодио празну мрежу.

НАПРЕДАК – РАДНИЧКИ 3:3 (3:2)

Крушевац, 11. маја. Судија: Милош Милановић (Ћуприја).  Стрелци: 1:0 Рушевић 5.- 1:1 Нома 10.- 2:1 Ндиаје 24.- 2:2 Грбић 36.- 3:2 Ивановић 42.- 3:3 Петровић 84. Жути картони: Аливодић, Петровић (Напредак), Нома, Живковић (Раднички).

НАПРЕДАК: Јанковић, Обрадовић, Аливодић, Рушевић, Аксентијевић, Јовић, Деак, Остојић, Петровић, Ивановић (Стевановић), Ндиаје (Ђорић).

РАДНИЧКИ: Којић, Живковић, Ђорђевић, Црномарковић, Бондаренко, Нома, Дринчић (Ристић), Петровић, Јовановић, Грбић (Чумић), Никодијевић (Хаскић).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Драган Шарац, помоћни тренер Радничког:

-Одиграли смо праву првенствену утакмицу, у којој је публика могла да ужива и види шест голова. Честитам Напретку и мојим играчима на фер и коректном мечу, заиста је данас било лепо бити актер ове утакмице. Прво полувреме је било веока ефикасно, у другом смо ми успели да дамо тај један гол и избегнемо пораз. Надигравали смо се све време и битно је што смо остали непоражени. Још једном честитам Напретку, то је одлична екипа, и желим им све најбоље у следећој сезони. Ми се сада окрећемо утакмици сезоне која нас чека у среду против Партизана, у којој ћемо дати све од себе да се по први пут у историји пласирамо у финале Купа. Ми смо данас искористили прилику да пружимо шансу и неким млађи играчима и сачувамо свежину тима за среду.

Милорад Косановић, Напредак:

-Када падне шест голова и створи се још пет-шест одличних шанси утакмица мора да буде добра и интересантна. Меч је дакле био на нивоу, а оно што ми се не свиђа су су повреде које нас прате из утакмице у утакмицу. Ово нам је била последња утакмица у Крушевцу у овој сезони, остало нам јер још једно гостовање и надам се да ће тај меч бити сличан овом. Радничком честитам на освајању другог места и желим му да се добро покаже у среду, када га очекује потпуно другачија утакмица од ове, а мене баш живо интересује како ће се то завршити.