15.05.2019

РАДНИЧКИ У ФИНИШУ ОСТАО БЕЗ ФИНАЛА КУПА

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког нису успели да се пласирају у финале Купа Србије.

У реванш мечу полуфинала Раднички је на свом терену ремизирао са Партизаном резултатом 1:1, па су Београђани отишли у финале због победе у првом сусрету са 1:0.

Гости су имали већи посед лопте у првих 45 минута, али осим неколико удараца са дистанце нису конкретније запретили голману Нишлија Ристићу.

У наставку Раднички преузима иницијативу, али ни голман гостију Стојковић није имао претерано много посла. Углавном се водила борба између казнених простора, са доста фаулова и прекида.

Нишки тим је повео у 75. минуту. Након центаршута са леве стране, штопери Партизана нису успели да избаце лопту, она је стигла до Ранђеловића на левој страни казненог простора, који је  одиграо оштру повратну на "пенал" где ју је прихватио Саша Стојановић и снажним ударцем закуцао у мрежу, иза немоћног Стојковића.

И када су сви на стадиону Чаир очекивали да ће пенали решити укупног победника, Партизан је успео да постигне погодак. Рикардо је у 85. минуту добио лопту на левој страни, послао ју је одмах у петерац где се убацио Зоран Тошић и савладао Ристића, за коначних 1:1.

Партизан ће се за трофеј борити са Црвеном звездом, а финални меч заказан је за 23. мај на стадиону Чаир у Нишу.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

САВО МИЛОШЕВИЋ, ПАРТИЗАН: -Честитке мојим момцима на приказаниој игри и уласку у финале. Мислим да је било заслужено. Такође честитке на играчима и стручном штабу Радничког, понекад наш фудбал може да изгледа супер, када се састану две екипе спремне на борбу. Тако је било у првом мечу у Београду, тако и вечерас овде. Да се и Раднички пласирао у финале, не би било незаслужено. Било је момената када смо играли дугим лоптама, али делом сам и ја то тражио од играча, због агресије Радничког, али и због квалитета терена, који је, додуше, био бољи него што смо очекивали. Мало смо га боље и упознали од Звезде, али има још доста до те утакмице.

НЕНАД ЛАЛАТОВИЋ, РАДНИЧКИ: -Честитам и ја и једној и другој екипи на приказаној игри, Партизану на уласку у финале. Ми смо тамо примили гол из једног шута, из прекида. Овде је њима припало прво полувреме, нама друго. Нападали смо, били агресивни, постигли погодак, али нисмо смели да дозволимо да престанемо са том агресијом. Озволили смо Рикарду да побегне, окрене се ка голу и центрира... Морали смо да сачувамо предност. Не могу да будем незадовољан. Честитам играчима на свему што смо приказали у ових годину дана. Мали фонд играча је изнео све ове утакмице. Раднуички никад није успео да освоји друго место, веже оволико победа заредом. Партизану желим много среће у финалу.

РАДНИЧКИ – ПАРТИЗАН 1:1 (0:0)

Ниш, 15. маја. Стадион Чаир. Судија: Лазар Лукић. Стрелци: 1:0 Стојановић 75.- 1:1 Тошић 85.

РАДНИЧКИ: Ристић, Тодоровски, Панков, Црномарковић (Никодијевић), Ђорђевић, Дринчић, Бондаренко (Нома),  Стојановић, Ранђеловић, Грбић (Петровић'), Хаскићл.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић, Шћекић, Здјелар, Тошић (Смиљанић), Пантић (Георгијевић), Павловић (Илић), Рикардо.