ФК РАДНИЧКИ

11.07.2019

ФЛОРА - РАДНИЧКИ 2:0

ИЗВЕШТАЈ

Раднички је доживео пораз у Талину. Домаћа Флора је савладала вицешампиона Србије са 2:0 у првој утакмици првог кола квалификација за Лигу Европе и показала да ће нови тренер Симо Крунић морати да одради теажк посао у наредних седам дана уколико жели да Раднички изађе на црту Ајнтрахту из Франкфурта у другом колу квалификација,.

Прво полувреме било је лоше. Једино узбуђење виђено је у 41. минуту, када је поред тројице играча гостију леви бек Флоре Јарвелаид  стигао до опасне зоне, послао је оштру лопту у казнени процтор, а  мало је недостајало да Стефан Ђорђевић у покушају да отклони опасност погоди сопствену мрежу. Срећом, уследио је само корнер за Флору.

Друго полувреме је кренуло много динамичније, а у 51. минуту су обе екипе имале стопостоне шансе да дођу до вођства.  Најпре је Мелег одлично упутио центаршут пред гол домаћина, приликом интревенције голман Флоре испустио је лопту која је дошла на ноге Бондаренку, који је успео да је захвати и упути ка празној мрежи Естонаца, али је сјајно интервенисао Куск, блокирао ударац и спречио сигуран погодак. Неколико секунди пошто је њена одбрана отклонила опасност пред својим голом у само два потеза Флора је дошла до велике прилике. Одбијену лопту на средини дела терена примио је Милер и из прве проиграо Васиљева, који је кренуо сам ка голу Радничког. Имао је искусни плејмејкер Флоре десно од себе потпуно слободног Соргу, али је одлучио да сам заврши акцију. Ушао је у казнени простор Радничког, шутирао ка голу, али је голман Никола Петровић фантастичном интервенцијом успео да спаси своју мрежу.

У наредном периоду није било узбуђења, а онда је тренер Флоре у 73. минуту на терен послао Лепика уместо неприметног нападача Сорге, а овај му се за указану шансу захвалио на најбољи могући начин два минута касније.

После скраћеног корнера са леве стране лопту је пред гол Нишлија убацио Милер, створила се гужва у којој је лопту главом захватио и послао је под пречку Лепик. Голман Петровић је зауставио његов први ударац одбивши лопту на самој гол-линији у ваздух, али је Лепик остао концентрисан и био је бржи од свих осталих, притрчао је и успео да главом погоди мрежу, за 1:0.

Раднички је потом свим силама кренуо по изједначење, али су окуражени фудбалери Флоре успешно осујетили покушаје Јирке, Стојановића и Макарића.

Тежак ударац нишкој екипи задат је у 89. минуту. Изабраници Сима Крунића су пошли у напад, оставили много празног простора, а онда је неуморни Васиљев одузео лопту на својој половини и повукао муњевиту контру (три на два), на 16 метара од гола разменио је дупли пас са Ливаком и избио сам пред Петровића, који му је скинуо два зицера, али му се лопта вратила и трећи пут и тада више спаса није било, 2:0.

Реванш меч заказан је за 18. јул од 20.45 сати у Нишу, када ће Раднички покушати да направи прави подвиг и избори двомеч са Ајнтрахтом.

Крунић: У реваншу на све или ништа

Тренер Радничког Симо Крунић изјавио је да је екипи јако тешко пао пораз од Флоре резултатом 2:0 и да ће у реваншу учинити све да надокнаде минус и прођу у друго коло квалификација за Лигу Европе.

-Јако тешко нам је пао пораз. Изједначено до 75. минута, а ми смо после примљеног првог гола покушали да се вратимо, али нисмо успели и примили смо још један. Флора је у овом тренутку спремнија, а ми смо доста конфузно деловали у финишу. Верујте да нас је срамота због овог пораза. Пред нашом публиком ћемо сигурно играти боље и покушаћемо на све начине да окренемо овај резултат. Играћемо на све или ништа. Ово нам је прва званична утакмица, пресудио је прекид у 73. минуту, пре тога није се видела разлика. Тражимо кривицу у нама, сами смо криви за овај пораз- истакао је Крунић.

Нападач Нишлија Милан Бојовић рекао је да су сви у екипи очекивали бољи резултат.

-Били смо у егалу 75 минута, пресудила је та њихова спремност. Изгубили смо утакмицу, битку, али нисмо рат. Остаје нам да се консолидујемо и у Нишу окренемо резултат и обрадујемо наше навијаче- рекао је Бојовић.

ФЛОРА – РАДНИЧКИ 2:0 (0:0)

Талин, 11. јула. Стадион: “Ле Кок Арена”. Гледалаца: 2.000 Судија: Алесандру Теан (Молдавија) 7. Стрелци: 1:0 Лепик 75.- 2:0 Васиљев 89. Жути картони: С. Ђорђевић, Тодоровски (Раднички).

ФЛОРА: Игонен, Пург, Куск, Јарвелаид, Камс , Креида, Аинсалу, Васиљев, Милер, Ливак , Сорга (од 73. Лепик).

РАДНИЧКИ: Петровић, Остојић , Л. Ђорђевић , С. Ђорђевић, Тодоровски, Нома, Бондаренко, Мелег (од 77. Стојановић), Томић (од 63. Батровић), Јирка, Бојовић (од 70. Макарић).