ФК РАДНИЧКИ

27.07.2019

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ 2:0

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког поражени су од Црвене звезде на гостовању са 2:0, у дербију другог кола Суперлиге Србије.

Поготке на овом мечу постигли су Павков у 41. и Бен у 85. минуту, а Нишлије имају за чим да жале након овог меча, пошто нису искористиле неколико одличних прилика.

Првих пола сата игре протекло је у не претерано занимљивој игри и без правих прилика за гол. Павков је у 6. минуту извео слободан ударац, али је лопта прелетела преко пречке, да би Стефан Михајловић у 13. минуту први запретио домаћину. Нападач Радничког шутирао је поред гола из обећавајуће позиције. Велику шансу Раднички је пропустио три минута касније. Батровић је чак три пута шутирао из идеалне позиције, Кањас и Жандер су га изблокирали, да би на крају лопту закачио и Јевтовић и избацио је у корнер.

У периоду од 23. до 26. минута по један добар покушај са обе стране, Петровић је одбранио ударац Бена, док је Томић покушао да изненади Борјана, али је шутирао преко гола.

Домаћин је повео у 41. минуту, непун минут након још једне колосалне прилике за нишки. Томић је упослио Батровића који је кренуо сам према Борјану, покушао да га

лобује, али је лопта истрчалог голмана Звезде погодила у главу, а у наставку акције гол је на другој страни постигао Павков. Јевтовић је упутио центаршут у петерац са леве стране, а а бивши центарфор Радничког је усарцем главом матирао Петровића, за 1:0.

Црвена звезда је прва запретила у другом полувремену, али Дегенек у 50. минуту није добро захватио лопту на другој стативе.

Само минут касније Раднички је имао сјајну прилику за изједначење. Стојановић се бриљантним потезом ослободио Бабића и шутирао, али се у последњем тренутку бацио Панков, ушао у шут и избацио лопту у корнер.

Последњих двадесетак минута је у редовима вицешампиона Србије одиграо најбољи стрелац Суперлиге прошле сезоне Нермин Хаскић, ушао је и Владимир Ђилас, али је шампион дуплирао предност у 85. минуту. Тодоровски је изгубио лопту на средини терена, тражили су играчи Радничког прекршај, али је судија Шегрт показао да се акција настави. Иванић је шутирао, Петровић одбранио, а на правом месту нашао се Бен и из непосредне близине послао лопту у мрежу, за коначних 2:0.

До краја сусрета Радничк је имао још једну одличну прилику. Чумић је изашао сам испред Борјана, али је Панков сустигао лопту на путу ка голу и избацио је у корнер, а након ударца из угла Хаскић је са неколико метара шутирао поред стативе.

Тренер Нишлија Симо Крунић жалио је након меча због пропуштених прилика његовог тима.

-Задовољан сам игром. Одлучио је период после велике шансе за нас и реакције Милана Борјана коју нисам погледао, па онда гол Павкова. Тешко је преокренути против Звезде, али имали смо своје шансе. Жао ми је што нисмо дали гол, јер смо имали изразито добре прилике. Жао ми је момака који су дали све од себе да дођемо до бодова на “Маракани”.

Упитан да истакне добре ствари у игри свог тима, одговорио је да је форма Радничког све боља.

-Дижемо се из меча у меч. Свесни смо шта је Звезда, још нам нису сви играчи 100 одсто спремни. Полако се намештамо и надам се да ће то кроз првенство да буде много боље-  рекао је Крунић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Дегенек, Панков, Бабић, Жандер, Кањас (од 72. Вулић), Јованчић, Јевтовић, Бен, Симић (од 63. Иванић), Павков.

РАДНИЧКИ: Петровић, Тодоровски, Стевановић, Остојић, Ђорђевић, Бондаренко, Батровић (од 72. Кнежевић), Стојановић (од 69. Хаскић), Томић, Чумић, Михајловић (од 81. Ђилас)