ФК РАДНИЧКИ

03.08.2019

РАДНИЧКИ - ЈАВОР 2:1

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког савладали су Јавор са 2:1 у утакмици трећег кола Суперлиге Србије и остварили другу победу у текућем шампионату.

Нишки тим је на тај начин уписао важан тријумф, а Ивањичани су се публици на стадиону Чаир представили у веома добром издању.

Јавор је повео у 17. минуту. Крнић је центрирао са десне стране, а сјајно је на другој стативи реаговао Севић и из волеја погодио супротан угао, за 0:1.

Десет минута касније у казненом простору Јавора Колаковић је оборио Михајловића, судија Пипер је показао на белу тачку, а сигуран са пенала био је Стефан Михајловић, за 1:1.

У последњем минуту првог дела Раднички је повео са 2:1,  пошто је Михајловић поново био прецизан са 11 метара. Претходно је Пишчевић играо руком у свом шеснаестерцу , због чега је Пипер досудио једанаестерац.

У другом полувремену није било голова, иако су и једни и други имали неколико сјајних шанси. Јавор је најбољу прилику пропустио у 60. минуту, када је Мркаић изашао сам пред голмана Петровића и шутирао очајно преко гола.

Домаћин је одличне прилике имао у финишу меча и то преко опорављеног Хаскића, који је ушао у игру у 78. минуту. Он је већ у 79. минуту тукао главом са седам метара, али је голман Јеврић зауставио његов покушај, да би у 93. минуту шутирао ногом са пет метара, а поново је одличан био чувар мреже Ивањичана.

РАДНИЧКИ-ЈАВОР МАТИС 2:1 (2:1)

Ниш, 3. августа. Стадион Чаир. Судија: Петар Пипер. Стрелци: 0:1 Севић 17.- 2:1 Михајловић 27. пен.- 2:1 Михајловић 45. пен. Жути Картон: Бондаренко (Раднички).

РАДНИЧКИ: Петровић, С. Ђорђевић, Остојић, Тодоровски, Л. Ђорђевић, Бондаренко, Чумић (Ф. Кнежевић од 31. минута), Михајловић (Хаскић од 78. минута), Јирка, Батровић, Томић (Стојановић од 86. минута).

ЈАВОР: Јеврић, Јевремовић, Кувељић, Пишчевић (Марковић од 86. минута), Крнић (Цветковић од 73. минута), Долмагић, Колаковић, Севић (Јовановић од 65. минута), Петковић, Мркаић, Амановић.

Изјаве тренера

Симо Крунић, Раднички

-Честитао бих мојим играчима на победи. Тешко је играти против брата. Видим да је јавор направио добар тим, утакмица је била отворена, могла је да победи и једна и друга екипа. Играли су нападачки и отворени, ја на томе могу да им честитам. Неко од нас двојице је морао да изгуби, на нашу срећу победили смо ми. Јако тешка утакмица, играли смо на махове, треба нам још времена да достигнемо ниво који Раднички заслужује. Морамо да се што боље припремимо за наредни меч. Јавор је дошао из друге лиге, али је јако тешко било победити их, тако ће бити тешко и против Вождовца. Морамо да радимо да бисмо достигли ниво који Раднички заслужује.

Игор Бонџулић, Јавор

-Честитам Радничком на победи, Сими Крунићу, мом пријатељу и колеги на победи. Био је ово јако емотиван меч. Када се каже да не желиш да направиш пропуст када играш против брата, или оца... Данас ми је било тешко, емотивно сам прихватио утакмицу. Знао сам да ће Крунић прочитати како ћемо да играмо, честитам Радничком на победи, а што се мог тима тиче, мислим да можемо заједничким снагама да направимо добар резултат. Честитам играчима на залагању и борбености.