ФК РАДНИЧКИ

01.09.2019

ЧУКАРИЧКИ - РАДНИЧКИ 1:0

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког поражени су на гостовању од Чукаричког са 1:0 у склопу седмог кола Суперлиге Србије.

У једном од дербија кола Београђани су тријумфа су дошли голом Асмира Кајевића у 80. минуту.

Прву дорру ситуацију на мечу имао је Чукарички. Тедић је примио лопту на груди, потом је спустио ка Луки Стојановићу, који је шутирао из прве са 18 метара, али поред гола.

Узвратио је одмах Раднички, у четвртом минуту, Тодоровски је направио “дар-мар” у шеснаестерцу домаћих, на крају је шутирао искоса са десне стране, Белић је одбранио, а потом је на лопту на 20 метара од гола натрчао Бондаренко и био замало непрецизан.

До нове прилике се чекало све до 25. минута. Ндијае је лако умакао двојици играча Радничког, ушао је у шеснаестерац, упутио лопту ка Тедићу, који је шутирао са пет метара, али је одлично постављени голман Нишлија Петровић избио лопту у корнер. Могао је Тедић и у 30. минуту до гола, стигао је да закачи лопту главом поред статичне одбране Радничког, али гости за тај пропуст нису кажњени.

Последњу прилику у првом полувремену имали су домаћи. Ндијае је поново побегао одбрани Нишлија, изашао је „очи у очи“ са голманом Петровићем, али је из изгледне позиције, са 12 метара, шутирао преко гола.

Прву шансу у наставку има одомаћин. После корнера Доцића главом је шутирао Каменовић, али је Петровић поново лако отклонио опасност.

Раднички је у другом делу претио из контри, али није успео да дође у ситуацију за постизање поготка.

Гол одлуке постигнут је у 80. минуту. Кајевић је примио лопту на 18 метара од гола и шутирао прецизно по земљи, а овај пут Петровић није имао шансе – 1:0.

ЧУКАРИЧКИ-РАДНИЧКИ 1:0 (0:0)

Београд, 1. септембра. Стадион на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Милан Илић. Стрелац: 1:0 Кајевић 80. Жути картони: Ндијае (Чукарички), Остојић (Раднички).

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Доцић, Тедић, Видосављевић (од 85. Алексић), Ендијае (од 61. Бирманчевић), Каменовић, Стојановић (од 69. Кајевић), Ћирковић, М. Остојић, Шапић, Ковач.

РАДНИЧКИ: Петровић, Кнежевић (од 87. Михајловић), С. Ђорђевић, И. Остојић, Тодоровски, Л. Ђорђевић, Бондаренко, Хаскић, Јовановић, Мелег (од 46. Са. Стојановић), Јирка (од 71. Николић).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Милорад Косановић, Раднички

-Одиграли смо једну тешку утакмицу, какву смо и очекивали. Чукарички је у већем делу меча имао иницијативу, али није имао стопостотне шансе, тако да ми је криво што смо поклекли након тог шута Кајевића у 80. минуту и изгубили. У одређеним моментима нисмо имали чврстину у средњем реду. Ми играмо без задњих везних играча и то је ужасан проблем за Раднички и надам се да ћемо га решити у овој паузи. Честитам противнику, а ми морамо да идемо даље.

Александар Веселиновић, Чукарички:

-Ми смо вечерас победили квалитетног противника и клуб са великом традицијом.  Сматрам да смо заслужено победили и да смо свих 90 минута доминирали у сваком елементу фудбалске игре. Честитам мојим момцима на уложеном труду и борби. Сада нам следи репрезентативна пауза, бићемо лишени услуга неких играча, али ћемо се потрудити да за две седмице будемо још бољи.