ФК РАДНИЧКИ

25.09.2019

БУДУЋНОСТ – РАДНИЧКИ 1:4

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког пласирали су се у осмину финала Купа Србије, пошто су у Добановцима победили екипу Будућности са 4:1.

Нишки тим је рутински изашао на крај са чланом Прве лиге Србије, а занимљиво је да је дуел ових тимова на истом месту пре годину дана завршен идентичним резултатом, само што је тада у питању била осмина финала националног Купа.

Тренер Нишлија Милорад Косановић је мало промешао карте када је реч о стартној постави, јер је желео да неке фудбалере одмори пред утакмицу са Партизаном, а његови изабраници су отпор Будућности сломили већ после 16 минута игре.

Мелег је у 15. минуту упутио одличан пас у празан простор за Чумића, који је изашао један на један са голманом Јовановићем. Чувар мреже Будућности је зауставио први ударац, али се лопта поново одбила до Чумића, а овај из другог покушаја није погрешио и послао је лопту у мрежу за 0:1.

Само неколико секунди касније било је 0:2, а стрелац је поново био Никола Чумић.  Крилни нападач Радничког је добио лопту на левој страин терена, у пуном трку је ушао у шеснаестерац, гађао је супртони угао, а лопта је само закачила голмана Јовановића и завршила у мрежи.

Раднички је са убељивих 0:3 повео у 33. минуту, када се штопер Стевановић најбоље снашао у гужви која је настала у казненом простору гостију после прекида и из непосредне близине је успео да лопту пошаље у гол.  Будућност је смањила на 1:3 пет минута касније, пошто је Лучић одлично извео слободан ударац и савладао Петровића.

У наставку је Раднички пропустио неколико изгледних шанси, а четврти гол дао је у 87. минуту, после соло-продора Филипа Кнежевића по левој страни и прецизног ударца који је заврши у супротном углу иза немоћмог Јовановића, за коначних 1:4.

Шеф стручног штаба Радничког Милорад Косановић био је задовољан након меча.

-Одиграли смо добар меч и заслужено смо победили. Доминирали смо током свих 90 минута и да смо искористили све шансе могли смо и убељивије да тријумфујемо. Плашио сам се овог меча. Куп је специфично такмичење, овде је терен краћи, нераван је, али су моји играчи испоштовали све договоре, постигли голове на време, тако да нисмо имали проблема. Успели смо и да одморимо неке играче, појединци су искористили шансу коју су данас добили, а Лазар Ђорђевић је покзаоа да је успешно изашао из неугодне повреде, тако да ме радује оно што сам видео на овом мечу. Немамо много времена да размишљамо сусрету у Добановцима, већ смо га архивирали и окрећемо се суботњој утакмици против Партизана- рекао је Косановић.

БУДУЋНОСТ – РАДНИЧКИ 1:4 (1:3)

Добановци, 25. септембра. Судија: Милан Митић. Стрелци: 0:1 Чумић 15.- 0:2 Чумић 16.- 0:3 Стевановић 33.- 1:3 Лучић  38.- 1:4 Ф. Кнежевић 87.

БУДУЋНОСТ: Јовановић, Лалић, Лучић, Маркишић, Добријевић, Јеличић, Живановић, Ђорђевић, Стојковић, Денковић, Парић.

РАДНИЧКИ: Петровић, Остојић, Стевановић, Николић, Бондаренко, Сулака (Л. Ђорђевић), Милорадовић, Мелег, Чумић (Јирка), Ф. Кенежевић, Михајловић (Ђилас).