ФК РАДНИЧКИ

28.09.2019

РАДНИЧКИ – ПАРТИЗАН 1:4

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког поражени су од Партизана са 4:1, у склопу 10. кола Суперлиге Србије.

Од самог старта се видело да ће ово бити веома ефикасан дуел.  Раднички је имао добру шансу преко Хаскића, али је Стојковић био фокусиран. Паритзан је до вођства умало дошао преко Умара Садика, али је нападач гостију шутирао поред гола. И како то обично бива, када пропустите шансу следи казна. Лопта је у казненом простору погодила Здјелара у руку, па је Раднички добио једанаестерац. Хаскић је преузео одговорност и довео домаћина до вођства у 11. минуту утакмице.

Сума је недуго после овог поготка био близу да изједначи, али је лопта незгодно одскочила и он је промашио празан гол. Већ у наредном нападу, Умар Садик је оборен у шеснаестерцу од стране Бондаренка, па је судија Широки показао на белу тачку и Натхо постиже изједначујући погодак у 23. минуту.

Раднички је по примљеном голу имао неколико прилика, да би његове промашаје казнио  Садик, који је у 30. минуту постигао погодак на асистенцију Сејдубе Суме, за 1:2.

Управо резултатом 2:1 у корист Партизана је прво полувреме и окончано, а других 45 минута почело је прилично мирно , да би онда  на сцену ступио Сума који је у 55. минуту направио “слалом” у одбрани Радничког, прошетао се кроз казнени простор и послао лопту право у мрежу за 1:3.

У 77. минуту Сума је приметио кикс одбране Радничког, која је покушала да намести офсајд замку. Пасом је избацио комплетну задњу линију домаћина и Умар Садик је по други пут затресао мрежу голмана Петровића, за коначних 1:4.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Саво Милошевић, Партизан:

-Могу да будем презадововљан са оним што је моја екипа приказала у Нишу. Очекивали смо јак Раднички, ово је традивионално тешко гостовање за Партизан. Мислим да смо били веома квалитетни, осим на почетку меча. Били смо бољи, створили смо пуно шанси и заиста желим да упутим све честитке мојим играчима.

Милорад Косановић, Раднички:

-Честитам Партизану на победи и на приказаној игри. Са друге стране моја обавеза је да се у своје лично име и у име екипе извиним нашим навијачима. Не извињавам се ја због резултата и због пораза, већ због неких других ствари. Један тим као што је Раднички не сме да прима овакве голове и да сам  себе побеђује, не желећи ни једног тренутка да умањим тријумф нашег противника. Радили смо ствари које су испод сваког нивоа, правили смо катастрофалне грешке и пораз је био неминован. Молим љубитеље фудбала у Нишу да се стрпе . Морамо да променимо неке ствари, али и да променимо неке појединце, пошто они једниставно нису на нивоу екипе која жели да буде у врху табеле.

РАДНИЧКИ – ПАРТИЗАН 1:4 (1:2)

Раднички: Петровић – Тодоровски, Бондаренко (од 46. Стевановић), Ђорђевић, Остојић – Сулака, Мелег (од 60. Михајловић) – Ф. Кнежевић, Чумић, Пантелић (од 88. Милорадовић) – Хаскић.

Партизан: Стојковић – Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић – Здјелар, Натхо (од 60. Шћекић) – Тошић (од 74. Л. Марковић), Сума (од 79. Л. Павловић), Асано – Садик.