ФК РАДНИЧКИ

23.10.2019

РАДНИЧКИ –ОФК БАЧКА 2:0

ИЗВЕШТАЈ

Раднички се пласирао у четвртфинале Купа Србије, пошто је савладао ОФК Бачку на Чаиру резултатом 2:0. Стрелци за Нишлије били су Душан Пантелић у74. минуту и Владимир Ђилас у 77.

Фудбалери Радничког мучили су се у првом полувремену да пробију “бедем” Бачке, али су у другом полувремену у три минута решили питање победника.

Нападали су домаћи током целог меча, али су у првом полувремену мреже мировале, а велику заслугу носи голман гостију Алекса Ћирић. Прво је “скинуо” ударац Филипа Кнежевића у 18. минуту, а потом је као победник изашао у две ситуације један на један. Прво против Кнежевића у 35. минуту, а потом са  Николом Чумићем два минута касније. Опробао је ударац у последњим секундама првог полувремена Нермин Хаскић, али је био непрецизан.

У другом полувремену наставило се по старом. Иницијатива Нишлија, а тотална дефанзива и намера да се дође до пенала од стране гостију. Велику прилику у 56. минуту имао је Лазар Ђорђевић, шутирао је са пет метара, али је пребацио цео гол.

Три минута касније, центрирао је Чумић, пронашао је Хаскића, а његов ударац главом са пет метара завршио је преко гола.

Душан Пантелић је у 74. минуту разбио “бункер” гостију и донео предност Радничком. Он је добио одличан пас у празан процтор од Бондаренка и рутински послао лопту у мрежу.

На 2:0 у 77. минуту повисио је Владимир Ђилас који је искористио одличан центаршут Саше Стојановића и погодио главом са пет метара. И Ђилас и Стојановић ушли су у игру само два минута раније.

Тренер Радничког Милорад Косановић био је задовољан након меча.

-Ја сам у најави рекао да је Бачка много бољи тим него што то показује табела Прве лиге Србије. Тежак меч смо одиграли, али смо заслужено победили. Играло се по великој врућини, као да је август и то се осетило. Имали смо у првом полувремену доста шанси да раније решимо утакмицу, нисмо их искористили, а они су се добро и организовано бранили. Радује ме наш приступ у наставку. Нисмо паничили, квалитетно смо освајали простор и голови које смо дали били су неминовност. Идемо даље, Куп ћемо сада да архивирамо, чека нас гостовање Раду у Суперлиги и даћемо све од себе да и после тог меча наставимо победнички низ- рекао је Косановић.

Раднички: Петровић, Николић (од 89. минута Милорадовић), Сулака, Стевановић, Ђорђевић, Бондаренко, Мелег, Пантелић (од 75. минута Стојановић), Кнежевић, Чумић (од 76. минута Ђилас), Хаскић

ОФК Бачка: Ћирић, Маринковић, Кукић, Костић, Вјештица, Стојановић, Миловановић (од 62. минута Жакула), Марковић (од 55. минута Обреновић), Миланов, Симић (од 71. минута Перић), Гајић