ФК РАДНИЧКИ

30.10.2019

РАДНИЧКИ – РАДНИК 0:2

ИЗВЕШТАЈ

Раднички је поражен од Радника на свом стадиону са 2:0 у 14. колу Суперлиге Србије.

Осим судара Макарића и Лазара Ђорђевића (у 20.минуту), две полуприлике домаћих пред голом Радника у којим су Михајловић и Нома покушали, али нису успели да добро захвате лопту после центаршутева саиграча, до 45.минута на Чаиру није виђено много од фудбала. У том последњем минуту првог полувремена догодило се много тога: једини пут је упућен шут у оквир гола Радника – шутирао је Хаскић, извршене су две измене код гостију и, прави шок - на опште изненађење, Сурдуличани су дошли у вођство. Поред  лоше постављене одбране домаћих по левој страни пробио је Макарић и упутио оштар центаршут пред гол Радничког. Лопта је отиша на другу статуву где мн  је сачекао Бобан Георгијев и главом закуцао у мрежу Петровића – 0:1, 45.минут.

Уследила је велика иницијатива домаћих, непрестани, али више стихијски него плански напади ређали су се све до 70.минута, када умало нишки фудбалери нису скупо платили нову неопрезност. Гости су узели лопту на средини терена и успели да надмудре проређену одбрану Радничког, сам у казнени простор и пред Петровића улетео је Даноски, али је нишки голман истрчавши до висине пенала успео да заустави његов шут и спречи нови погодак гостију.

Након тога Косановић је убацио искусног Сашу Стојановића у игру, десетк минута била је боља игра домаће екипе, а онда је дошао 83.минут и игра Радничког „на све или ништа“ донела је гостима нови погодак и убедљиво вођство. На убачену лопту у празан простор пред гол домаћих стартовао је Иван Остојић, који је био бржи од Макарића, али је ноншалантно хтео да интервенише, гостујући нападач му је узео лопту и послао је у мрежу – 2:0 за Радник. И крај свих надања нишких фудбалера и навијача да ће преокренути резултат и освојити бодове.

У последњим тренуцима сусрета голман Никола Петровић спречио је још већи пораз и прави дебакл своје екипе - успео је да заустави шут Макарића са петнаестак метара, када је са сурдуличким нападачем био „очи у очи“...

РАДНИЧКИ – РАДНИК 0:2 (0:1)

Стадион на Чаиру. Главни судија Милан Митић (Лесковац) . Стрелци: Георгијев у 45+3, и Макарић у 83.минуту за Радник. Жути картони: С.Ђорђевић (Раднички), Марковић, Вујанац (Радник)

РАДНИЧКИ: Петровић, Тодоровски, С.Ђорђевић (од 73.Стојановић ), Остојић, Сулаку, Л.Ђорђевић , Нома (од 55.Ф.Кнежевић ), Јирка , Пантелић , Хаскић, Михајловић.

РАДНИК: Вујанац, Костић , Марковић, Стевановић (од 44. Пејчић ), Георгијев , Макарић , Даноски, Крчак  (од 40.Ђорђевић), Станисављевић, Стојановић, Митошевић.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Симо Крунић, Радник:

-Честитам мојим играчима на победи. Дали су последње атоме снаге и само смо на тај начин могло доћи до повољног резултата. Направили смо озбиљно изненађење и ово три бода ће нам добро доћи у нашој борби за опстанак. Још једном честитке мојим играчима на победи, али и играчима Радничког на приказаној борби.

Милорад Косановић, Раднички

-Честитам Раднику на победи и жељи да данас направи позитиван резултат. Ми смо изгубили ову утакмицу на фудбалски начин. Играли смо, направили смо сами себи глупости, добили смо два гола, а могли смо и три из наша три кикса, једина на овој утакмици. Имали смо контролу игре током свих 90 минута, али нисмо успели да направимо неку озбиљнију прилику. Много смо се потрошили и жао ми је тбог тога. Први гол смо примили у последњој секунди првог полувремена и вероватно би све било другачије да се то није догодило. Али, ово је фудбал и то се дешава. Други гол смо добили зато што смо одустали од наше игре и били смо кажњени јер смо покушавали на силу да дођемо до изједначења. Радник је одиграо одличан бункер, квалитетно се бранио и заслужио је ово што је постигао. Штета је што смо изгубили, јер би нам ова три бода пуно значила. Такмичење иде даље, нас чека ТСЦ и већ од вечерас почињемо са припремама за тај меч.