ФК РАДНИЧКИ

04.12.2019

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 1:0

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког  поражени су од Вождовца у гостима са 1:0 у 19. колу Суперлиге Србије.

Три бода домаћину донео је Марко Девић, поготком у последњим секундама утакмице, у 94. минуту.

Вождовац је на тај начин казнио бројне промашаје нишког тима током меча. Стевановић и Чумић су могли да доведу Раднички у вођсто, а гости су своју најбољу шансу имали у 62. минуту, када је Нермин Хаскић промашио пенал, који је досуђен након играња руком Станисављевића у свом казненом простору.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Милорад Косановић, Раднички:

-Одиграли смо добру утакмицу. Играли смо чврсто, снажно, озбиљно. Данас смо на терену имали два тима која су тражила победу и на нашу несрећу то је био Вождовац. Ми смо свих 90 минута били јако добри, поготово у другом полувремену. Створили смо три колослане шансе, али нажалост нисмо их искористили. Чумић је био у идеалној позицији, Стевановић је главом са неколико метара пребацио празан гол, а онда је и Хаскић промашио пенал. Они нису имали такве шансе, а иако су претили нису имали шут у гол.  На крају, сами смо криви за пораз. Промашили смо оно што не сме да се промашује на оваквим мечевима и за то смо сурово кажњени у надокнади времена. У четвртом минуту надокнаде смо дозволили да нам та лопта уђе у шеснаестерац, нисмо добро исконтролисали ситуацију и добили смо тај гол. Немамо пуно времена да жалимо, чека нас меч против Младости и морамо што боље да се спремимо да ту освојимо три бода.

ВОЖДОВАЦ: Илић, Цветковић, Машовић, Нишић, Зличић (Стоисављевић), Ласицкас, Станисављевић, Микић, Николић, Гјоргијевски (Девић), Хајдин.

РАДНИЧКИ: Петровић, Тодоровски, Стевановић, Сулака, Л. Ђорђевић, Нома (Остојић), Пантелић, Мелег, Јирка, Чумић (Ф. Кнежевић), Хаскић (Михајловић).

Раднички је остао на седмој позицији са 28 бодова, а Вождовац  је шести са 32 бода и има утакмицу више од Нишлија.

Нишки тим у наредном колу дочекује Младост из Лучана.