ФК РАДНИЧКИ

08.12.2019

РАДНИЧКИ – МЛАДОСТ 3:0

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког победили су Младост из Лучана са 3:0 у 20. колу Суперлиге Србије. Нишки тим је потврдио да је у успону форме, одиграо је одличан меч, а стрелци за тријумф били су Лазар Ђорђевић у 21, Иван Остојић у 70. и Риота Нома у 87. минуту.

Екипа Милорада Косановића кренула је силовито и у 14. и 19 минуту имала две повољне прилике да дође у вођство. Прво је Хаскић искоса са леве стране шутирао према голу Младости, али се чувар мреже гостију Зечевић истакао одличном интервенцијом. Потом је Чумић силовито тукао са 20 метара и послао лопту замало изнад пречке иза непомичног Зечевића.

Оно што није успело нишким нападачима, пошло је за руком одбрамбеном фудбалеру Лазару Ђорђевићу, који је на овом мечи играо на позицији левог бека. Мелег је у 21. минуту извео слободан ударац са десне стране и послао оштру лопту у казнени простор гостију, а Ђорђевић је надвисио двојицу чувара у скоку и главом са 7-8 метара савладао немоћног Зечевића, за 1:0.

Раднички је и након постигнутог гола наставио са притиском према голу Младости, али нису озбиљније угрозио госте, који суса друге стране  само у пар наврата успели да дођу до казненог простора Нишлија, али су били безопасни.

Младост је највећи отпор пружила у првих десет минута другог полувремена, када је покушавала да пресингом по целом терену натера домаћина на грешку, али су, на овом сусрету, сјајни Мелег и Нома успели да их осујете и брзо пренесу тежиште игре на противничку половину.

У 65. минуту Мелег је опробао ударац са дистанце, гађао је сам доњи десни угао, али је Зечевић био присебан и одбранио. Пет минута касније још један дефанзивац Радничког уписао се листу стрелаца. Слободан ударац са десне стране извео је одлични Мелег који је уместо у казени простор послао лопту на тачно 16 метара од гола за Ерика Јирку. Словак је шутирао из прве, а лопта је на путу према голу погодила Михајловића и кренула према мрежи, али је голман Зечевић изванредно интервенисао И накратко спречио погодак. Акцију је одлично пратио штопер домаћих Иван Остојић, покупио “отпадак” и из непосредне близине послао лопту у мрежу, за 2:0.

Убедљиву победу Радничког потврдио је јапански интернационалац Риота Нома у 87. минуту. Јирка је после центаршута са леве стране лепо главом спустио лопту пред гол Младости, где је Нома одлично реаговао и перфектним ударцем погодио мету за коначних 3:0.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Милорад Косановић, Раднички:

-Одиграли смо више него коректну утакмицу и потврдили смо да се у последње време налазимо у доброј форми. Драго ми је дас мо у континуитету почели да играмо добро. Данас је у већем делу меча билои одлично, још увек се јављају одређене грешке, али морам  да будем задовољан. Дали смо три лепа гола, освојили три важна бода и у добром расположењу ћемо отићи у Нови Сад на последњу утакмице у овој години против Пролетера наредне суботе. Надам се да имамо снаге и капацитета да и тај меч одиграмо на високом нивоу и да на зимску паузу одемо у најбољем могућем расположењу. Честитам мојим играчима на игри и победи, честитам играчима Младости на понашању и мислим да је публика данас имала шта да види. Не смемо да се понесемо, морамо да задржимо фокус и да у суботу победимо и Пролетер. Мене не изненађује њихова победа против Чукаричког, то је добра екипа и неће нам бити лако. Ми и даље имамо велику шансу да на крају будемо на жељеној позицији на табели. Ни пораз Војводине од ТСЦ-а ме уопште није изненадио и знам да нас на пролеће чека велима борба за места која воде у Европу. Ово није тако лоша лига и потребно је тако мало да је учинимо још бољом.

Горан Станић, Младост:

-Честитам Радничком на заслуженој победи. Знали смо да гостујемо екипи која је у одличној форми што је она данас и показала. Неки моји играчи на овом мечу нису показали ништа, тако да овај резултат није могао да се избегне. То не умањује победу Радничког која је потпуно заслужена. Ја Радничког желим срећу у следећем мечу, а ми сада идемо на зимску паузу током које треба да донесемо важне одлуке  и на пролеће кренемо у борбу за пласман у плеј-оф.

Ниш, 8. децембра. Стадион Чаир. Судија: Милош Ђорђић (Београд). Стрелци: 1:0 Л. Ђорђевић 21.- 2:0 Остојић 70.- 3:0 Нома 87. Жути картони: Мићевић, Бојовић, Лековић, Шатара (Младост)

РАДНИЧКИ: Петровић, Тодоровски, Стевановић, Остојић, Л.Ђорђевић, Сулака, Нома, Чумић (од 85. Ф.Кнежевић), Јирка, Мелег, Хаскић (од 57. Михајловић).

МЛАДОСТ: Зечевић, Елиомар (од 76. Бабић), Јовановић (од 61. Танко), Мићевић, Бојовић, Андрић, Селенић, Лековић, Милошевић, Ристић (од 88. Веснић), Шатара.