ФК РАДНИЧКИ

14.12.2019

ПРОЛЕТЕР – РАДНИЧКИ 1:1

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког ремизирали су са новосадским Пролетером резултатом 1:1 у заосталој утакмици 16. кола Суперлиге Србије.

Нишки тим је на стадиону „Карађорђе“ повео у 25. минуту аутоголом Андрејевића, а коначан резултат поставио је Шћепановић у 47. минуту.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Владимир Најдановић, помоћни тренер ФК Раднички:

-Била је ово права првенствена утакмица са пуно трчања и пуно дуела. Играло се по јако тешком терену, а да је терен био мало квалитетнији, вероватно би публика гледала квалитетнију представу. Ми смо на време повели, имали смо стопостотну шансу за 2:0, али нажалост је искористили. Након тога смо кажњени, они су изједначили, а до краја смо учинили све да дођемо до победе, али нисмо успели. Честитам Пролетеру на коректној и пожртвованој игри и на освојеном боду, ми жалимо за победом, али сада идемо на одмор и верујем да ћемо у пролећном делу сезоне надокнадити заостатак и на крају заузети позицију која води на међународну сцену.

Бранко Жигић, Пролетер:

-Слажем се са колегом да је данас одиграна једна права првенствена утакмица. Морам да одам признање свим актерима ове утакмице. Средина је децембра, терен је био изузетно тежак и није било лако играти.  Улог је за оба тима био велики. Раднички је хтео да ухвати прикључак у борби за Европу, а нама је сваки бод битан у борби за опстанак. Они су били фаворити, ми смо у меч ушли стегнуто, а почели смо да играмо тек у другом полувремену. На нашу срећу, на полувреме смо отишли са само минус један, они су имали велику прилику, а онда смо се консолидовали и у наставку показали да можемо да се носимо са најјачим екипама у лиги. Утакмица је до краја могла да оде и на једну и на другу страну, али реми је можда најреалнији исход.  Радничком желим да на пролеће избори Европу, а ја бих одао велико признање мојим играчима на жељи и хтењу. Сада идемо на заслужени одмор, а онда на пролеће да остваримо зацртани циљ, а то је да будемо бољи него ове јесени.