ФК РАДНИЧКИ

24.10.2018

КУП: РАДНИЧКИ УБЕДЉИВО ДО ЧЕТВРТФИНАЛА

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког пласирали су се у четвртфинале Купа Србије, пошто су као гости победили Будућност из Добановаца са 4:1.

Занимљиво је да су сви голови постигнути у првом полувремену, а домаћин, који наступа у Првој лиги Србије, повео је у десетом минуту преко Владимира Стојковића.

Нишки тим је одговорио само минут касније и изједначио поготком Уроша Дамњановића.

У наставку је Раднички загосподарио тереном и са још три гола решио овај меч. Александар Јовановић је у 19. минуту погодио за 2:1, а Мркић је у 31. минуту повисио на 3:1. Коначан резултат поставио је Александар Јовановић, својим другим поготком у 37. минуту.

Шеф стручног штаба Радничког Ненад Лалатовић се на овом мечу ослонио на играче са мањом минутажом у Суперлиги Србије, а они су му захвалили на поверењу добром партијом.

Нишлије су на тај начин оствариле јесењи циљ у националном Купу, па ће се на пролеће борити за трофеј у овом такмичењу.

БУДУЋНОСТ – РАДНИЧКИ 1:4 (1:4)

Добановци, 24. октобра. Судија: Петар Пипер (Чачак). Стрелци: 1:0 Стојковић 10.- 1:1 Дамњановић 11.- 1:2 Александар Јовановић 19.- 1:3 Мркић 31.- 1:4 Александар Јовановић 37.

БУДУЋНОСТ: Кнежевић, Лучић, Максимовић, Симић, Ђорђевић, Владисављевић, Стојковић (Осман), Орешчанин, Пераловић (Добријевић), Емерум (Рељић), Милошев.

РАДНИЧКИ: Живковић, Ђорђевић, Мијаиловић, Црномарковић, Александар Јовановић (Бондаренко), Нома, Дамњановић, Грбић (Апостоловић), Станисављевић (Алекса Јовановић), Мркић, Никодијевић.