ФК РАДНИЧКИ

31.10.2018

РАДНИЧКИ – МАЧВА 3:0

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери  Радничког наставили су са сјаним резултатима у Суперлиги Србије. Изабраници Ненада Лалатовића победили су Мачву пред својом публиком са 3:0 и учврстили се на другом месту на табели са 31 бодом.

Мачва се на стадиону Чаир представила у добром издању, али јој то није било довољно да угози захуктакле Нишлије.

Гости су већ у првом минуту запретили преко Јеремића, који је из изгледне позиције шутирао преко гола, а потом је Раднички преузео иницијативу и стезао обруч око гола голмана Пулетића.

Играо се 20.  минут када је Дриничић сјајно извео корнер са леве стране, послао оштру лопту у казнени простор, где се најбоље снашао Бондаренко и ударцем главом савладао Пулетића, за 1:0.

Мачва је три минута касније имала стопостотну шансу. Контру је по десној страни терена повео Гемовић, па проиграо усамљеног Гигића, који је са десетак метара шутирао поред гола. Гигић је претио и у 44. минуту, али је резултат остао непромењен.

Друго полувреме почело је приликом за Раднички. Ранђеловић је пробио одбрану гостију по левој страни, ушао у шеснаестерац, силовито шутирао, а сигуран гол је одличном интервенцијом спречио Пулетић.

Раднички је био све опаснији, а Мачва је сабијена у свој казнени простор уласком Никодијевића уместо још једног резервисте Мркића и прелаксом Хаскића на позицију десног крила.  И управо је после продора Хаскића по десном боку постигнут други гол на мечу у 68. минуту. Фудбалер из Босне и Херцеговине је упутио оштар пас на другу стативу, а његову акцију је феноменални испратио Ранђеловић, убацио се у празан простор, први стигао до лопте и лако пласирао лопту у мрежу, за 2:0.

Коначних 3:0 постављено је 79. минуту. Дринчић је маестрално извео слободан ударац и буквално је погодио у главу Никодијевића, који је перфектним трзајем са десетак метара закуцао лопту у мрежу иза немоћног Пулетића.

Шапчани су у финишу могли до почасног поготка, али је савезник домаћих била пречка после ударца Дејана Бабића.

Лоша ствар за Раднички са овог меча је повреда Синише Бабића, који је у 15. минуту морао да изађе из игре и уступи своје место Мркићу.

РАДНИЧКИ – МАЧВА 3:0 (1:0)

Ниш, 31. октобра-стадион Чаир.  Судија: Петар Пипер. Стрелци: 1:0 Бондаренко 20.- 2:0 Ранђеловић 68.- 3:0 Никодијевић 79. Жути картони: Црномарковић, Панков (Раднички), Марковић (Мачва).

РАДНИЧКИ: Ристић, Тодоровски, Панков, Бондаренко, Станковић, Црномарковић, Нома (од 46. Дамњановић), Ранђеловић, Дринчић, Бабић (од 15. Мркић) (од 64. Никодијевић), Хаскић.

МАЧВА: Пулетић, Марковић, Јовановић, Лазаревић, Тошић, Ивић, Адамовић, Гемовић, Милосављевић, Јеремић (од 56. Ђоковић) (од 77. Бабић), Гигић.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

ДАРКО ТЕШОВИЋ, МАЧВА: -Глупо звучи да један тренер каже да је задовољан после 0:3, али ја вечерас стварно могу да будем задовољан оним што су моји фудбалери приказали, посебно до другог гола Радничког. Томе је претходио слободан ударац Адамовића, који је голман Радничког некако зауставио. Да смо тада дали гол, можда смо могли утакмицу да уведемо у ток да из ње нешто више извучемо. Резултат није најреалнији, не у смислу да Раднички није заслужио победу, али ми смо свакако залсужили да постигнемо неки гол.

НЕНАД ЛАЛАТОВИЋ, РАДНИЧКИ: Види се „рука“ Дарка Тешовића, Мачва је дошла овде да игра фудбал. Није било лако доћи до ове победе, која је, могу да се сложим, испољена превисоким резултатом, али још једном смо обрадовали навијаче и показали да апсолутно заслужујемо позицију на којој се налазимо. Надам се да ћемо ту остати и да неко коначно, на полусезони, „раздвоји“ Звезду и Партизан. Испоставило се да смо направили добре измене. Хаскић је отишао на крило и наместио гол, Никодијевић је ушао са клупе и постигао гол, тако да морам да будем задовољан после овог меча.