ФК РАДНИЧКИ

24.11.2018

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког и Црвене звезде одиграли су нерешено 2:2,  у дербију  17. кола Суперлиге Србије.

Дуел две прволасиране екипе на табели потпуно је оправдао очекивања, играло се веома  борбено, а Раднички је у завршници меча био бољи ривал и ближи победи.

Звезда је у шестом минуту успела да искористи прву шансу на утакмици  и да преко Крстичића, који је добро реаговао после одбитка  дође до вођства.

Одговор Нишлија брзо је уследио. Овога пута је Раднички искористио одбитак, а гол је у 15. минуту постигао Хаскић, који је сјајно реаговао у казненом простору и погодио супротни угао, иза немоћног Борјана. Био је то његов осми погодак  домаћем шампионату.

Екипа Ненада Лалатовића добила је тада “ ветар у леђа” и за само 11 минута дошла  до потпуног преокрета. Дринчић је послао феноменалан пас у празан процтор, а Ранђеловић је искористио пад Хајдина изашао сам пред Борјана и смирено послао лопту иза његових леђа, за 2:1.

Раднички је у 50. минуту имао велоку прилику да овај меч реши у своју корист. Црномарковић је покушао  главом, а  лопта је на другој стативи дошла до Бондаренка који је погодио стативу.

Гости су изједначили у 65. минуту. Милић је искористио лоше постављење домаће одбране и  асистирао Бену, који је се нашао у идеалној позицији и матирао Ристића, за коначних 2:2.

До краја меча Раднички је имао сјајну прилику у 88. минуту када је шут Дринчића одбранио Борјан, док је два минута касније Милић пропустио одличну шансу да савлада Ристића.

По завршетку сусрета тренер Радничког Ненад Лалатовић завршио је на рукама својих изабраника.

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2 (2:1)

Ниш, 24. новембра-стадион Чаир. Судија: Новак Симовић. Стрелци: 0:1 Крстичић.- 1:1 Хаскић 15.- 2:1 Ранђеловић 26.- 2:2 Бен 65.

РАДНИЧКИ:  Ристић, Тодоровски, Црномарковић (Јовановић 72), Панков, Станковић ,  Бондаренко, Дринчић, Грбић (Никодијевић 69), Станисављевић (Нома 68), Ранђеловић, Хаскић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Хајдин, Дегенек, Бабић, Родић, Гобелљић, Крстичић (Милић 46,  Срнић, Бен (Јовељић 83), Симић (Милијаш 69), Стојиљковић.

Реч тренера :

Владан Милојевић, Црвена звезда:

-Честитам екипи Радничког на фер и коректној игри. Утакмица је више била борбеног карактера него што је била квалитетна. Водила се жестока  борба за сваку лопту и на крају је завршено берешено, а ја не бих улазио у неку детаљнију анализу. Видели сте и сами да смо имали кадровских проблема, да су неки фудбалери играли на позицијама на којима до сада никада нису наступали, и када се се узме у обзир ја сам задовољан. Раднички је показао да је заслужено други на табели и мислим да је оно што је недостајало овој екипи да заузме ову позицију у српском фудбалу мој колега Ненад Лалатовић, којем желим све најбоље и да настави да са Радничким бележи овакве резултате.

Ненад Лалатовић, Раднички:

-Честитао бих и једној и другој екипи на великој борби.  Оба тима су изгарала и желела победу, а мислим да је реми најреалнији исход овог дуела.  Не желим да сада неко схвати да колеги само узвраћам на лепим речима, али заиста је Црвена звезда доласком Владана Милојевића, којег сматрам за најбољег тренера у Србији, отишла на један виши ниво. Игра Лигу шампиона, победила је један Ливерпул, вероватно ће одбранити титулу и ја  јој желим успех и у наставку сезоне, за почетак да победи  Наполи у у среду.  Што се тиче саме вечерашње утакмице, она можда није била претерано лепа за око, али нама бољу игру не дозвољава ни терен, који је у лошем стању.  Ипак, публика је могла да види жестоку борбу за сваку лопту. Рано смо примили гол, што  је био велики шок,  јер када Звезда против вас поведе већ у шестом минуту није лако вратити се у утакмицу. Ми смо поново показали да изрсатамо у један озбиљан тим, који може сваком да се супротстави. Успели смо да направимо преокрет, а онда смо примили тај други гол после билијара, иако сам на полувремену упозорио моје играче да ће уколико желе да победе морати да одиграју тако да свака друга лопта буде њихова. У тој акцији Звезде нисмо успели, Бен нас је казнио, али на крају је меч завршен резултатом који су оба тима заслужила. Ми смо доказали да наше друго место није случајно, а ту ћемо покушати да останемо и до краја сезоне. Мислим да Нишлије вечерас могу да буду поносне на свој клуб.  Данас је лепо бити тренер, играч, руководилац и играч Радничког.