ФК РАДНИЧКИ

05.12.2018

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 0:1

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког наставили су да нижу сјајне резултате у Суперлиги Србије, пошто су у утакмици 19. кола као гости савладали екипу Вождовца са 1:0.

Изабраници Ненада Лалатовића су на тај начин остварили 13. тријумф у шампионату и учврстили друго место на табели са 44 освојена бода.

Меч који је игран по тешким условима и на вештачкој трави одлучен у 63. минуту. Голман Вождовца Илић је погрешио, Хаскић му је одузео лопту, кренуо ка празном голу, па га је Илић оборио, зарадио црвени картон, а судија Анђеловски је том приликом показао и на белу тачку.

Сигуран извођач једанаестерца био је Александар Станисављевић, који је матирао резервног голмана домаћих Караџића и поставио коначан резултат овог меча.

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 0:1 (0:0)

Београд, 5. децембра. Судија: Новица Анђеловски. Стрелац: 0:1 Станисављевић 63. из пенала. Жути картони: Машовић, Микић, Јовановић, Пуртић (Вождовац), Црномарковић (Раднички). Црвени картон: Илић (Вождовац).

ВОЖДОВАЦ: Илић, Ћорковић, Дуроњић, Јовановић, Луковић, Машовић, Михајлов, Микић (Милуновић), Пуртић, Ступаревић (Маскимовић), Зличић (Караџић).

РАДНИЧКИ: Ристић, Црномарковић, Панков, Тодоровски, Ђорђевић, Дринчић, Бондаренко, Грбић (Никодијевић), Станисављевић (Нома), Ранђеловић, Хаскић.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Ненад Лалатовић, Раднички:

-Честитао бих и једној и другој екипи на приказаној игри и борбености. Оба тима су данас хтела да победе, играла се једна отворена утакмица. Прво полувреме је било изједначено, без стопостотних шанси, водила се жестока борба на средини терена са доста дуела. Нама је недостајао бољи завршни пас да би сторили неку већу прилику за гол. Што се тиче другог полувремена, ушли смо добро у њега и то нам се на крају исплатило. Ми смо знали да Вождовац воли да игра на начин да шири терен преко крила и да због тога њихов голман често даје те дијагоналне лопте. То су исто радили и за викенд против Црвене звезде, ми смо се припремили за то и ето дочекали смо кикс голмана и искористили га на најбољи могући начин по нас. Хаскић му је одузео лопту, досуђен је чист пенал и ми смо га претворили у погодак. Морам да кажем да је Илић одличан голман, али овакви киксеви се у фудбалу дешавају. Имао је и Вождовац своје шансе за гол, али ми смо успели да сачувамо мрежу. Ово су велика три бода за нас, освојили смо 44. бод и остали чврсто на другој позицији што мене јако радује. Екипи Вождовца желим све најбоље у наставку такмичења.

Драган Аничић, Вождовац:

-Честитам Радничком на победи и честитам и једнима и другима на доброј утакмици и великој борбености. Ми смо у првом полувремену, осим у уводних десетак минута, апсолутно контролисали меч и пропустили смо две стопостон шансе. Кад већ нисмо успели да дамо гол, у другом полувремену смо га дали сами себи, али такве ствари се дешавају у фудбалу. Ја немам шта да замерим мојим играчима, који су се максимално залагали на терену. Играли смо добро, носили се са екипом која је у врху српског фудбала и ја очекујем да ћемо већ од следећег меча почети да бележимо позитивне резултате.