ФК РАДНИЧКИ

17.12.2018

НАПРЕДАК – РАДНИЧКИ 1:2

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког  су на најбољи могући начин завршили јесењи део сезоне у Суперлиги Србије, пошто су у сусрету 21. кола савладали Напредак у Крушевцу резултатом 2:1.

Нишки тим на зимску паузу одлази са импресивних 50 бодова на свом конту, што је девет мање од лидера Црвене звезде, а шест више од трећепласираног Партизана.

Сви голови по изузетно тешком терену у Крушевцу постигнути су у првом полувремену. Раднички је повео седмом минуту преко Николе  Дринчића из слободног ударца, изједначио је Маринковић два минута касније, а коначан резултат поставио је Нермин Хаскић у 24. минуту, када је главом савладао голмана Петровића на асистенцију Дринчића.

Био је то 12. гол Хаскића у првенству, којим се на челу листе стрелаца изједначио са Алексом Вукановићем из Напретка.

Такмичење у Суперлиги Србије наставља се 16. фебруара 2019. године, када ће Раднички угостити екипу Чукаричког.

НАПРЕДАК - РАДНИЧКИ 1:2 (1:2)

Крушевац, 17. децембра. Судија: Новак Симовић. Стрелци: 0:1 Дринчић 7.- 1:1 Маринковић 9.- 1:2 Хаскић 24. Жути картони: Костић, Пројић, Вешковац (Напредак).

НАПРЕДАК: Петровић, Аливодић, Ескић, Илић, Костић, Маринковић (Јовић), Н. Петровић, Пројић (Стевановић), Самјуел (Ивановић), Вешковац, Зец.

РАДНИЧКИ: Ристић, Панков, Црномарковић, Ђорђевић, Тодоровски, Бондаренко, Нома (Алекса Јовановић), Дринчић, Грбић (Александар Јовановић), Ранђеловић, Хаскић (Никодијевић).