Копер у финишу преокренуо и победио Раднички

Фудбалери Радничког поражени су од словеначког прволигаша Kопера са 3:2, у првој контролној утакмици на припремама у Похорју. Свих пет голова постигнуто је у другом полувремену, нишки тим је до самог финиша водио са 2:1, а онда су шансу добили млади играчи који се нису најбоље снашли, па је Kопер преокренуо резултат и победио.

Тренер Нишлија Томислав Сивић на терен је у првом полувремену послао следећу поставу: Дробњак, Аксентијевић, Млађовић, Јовичић, Гаку, Пејовић, Месаровић, Мићибући, Димић, Јовановић и Штулић. На почетку другог полувремена са клупе су ушли Митровић, Петров, Томић, Арсић и Стевановић. Тим из Словеније је повео са 1:0 у првом минуту наставка, а Раднички је за 60 секунди изједначио преко Петрова. Митровић је у 55. минуту довео Раднички у вођство од 2:1, а потом је млади голман Нишлија Стевановић одбранио пенал. Сивић је у 80. минуту на терен послао Душанића, Марковића и Живојиновића, а Kопер је након тога дао два гола и добио овај сусрет.

Раднички ће у Словенији одиграти још четири контролна меча. За 25. јун заказан је дуел против словеначког Радомља, за 28. јун против бугарске Марице из Пловдива, за 30. јун против румунске УТЕ Арад, док је ће ривал Радничком 2. јула бити пољски Сласк из Вроцлава.