Раднички у серији, савладан и Спартак у Суботици

Фудбалери Радничког „везали“ су другу узастопну победу у првенству, у 28. колу Супер лиге Србије победили су Спартак у Суботици резултатом 1:2 (0:1). Сва три виђена гола на мечу постигли су играчи нишког тима, први Бамиделе у 17. минуту, затим је Јамкам постигао аутогол за 1:1 у 67 минуту, а коначан скор поставио је Стефан Цветковић у 84. минуту.

Чини се да је нови шеф стручног штаба Радничког Дејан Јоксимовић пронашао прави ритам за своју екипу, која је током читавог меча деловала надмоћније од ривала, диктирала темпо и, као и у најави пре меча, ишла на победу у овом дуелу. Прву шансу на мечу, додуше, имали су домаћи – Убипарип је одлично шутирао главом након центаршута Тодоровског али је голман Стевановић феноменално интервенисао и спасао свој гол. Уследио је први гол на мечу. Војновић је пресекао напад Спартака и послао дуг и прецизан пас ка Бамиделеу, који је био бржи и снажнији од својих пратилаца и погодио за водство Радничког.

У другом делу игре ни четворострука измена екипи Спартака није донела предност на терену, све покушаје домаћих је успешно одбијала одбрана Радничког и голман Стевановић. Међутим, један неспоразум био је довољан за поравнање резултата. Јамкам је једну лопту нешто снажније вратио ка свом чувару мреже, а Стевановић није адекватно реаговао и она је завршила у мрежи Радничког. Бамиделе је имао још једну велику прилику за свој други погодак, али одличну асистенцију Вање Илића са 5 метара није успео да претвори у гол у 71. минуту. Онда су поново ступиле на сцену измене које је извршио тренер Јоксимовић, Месаровић је са левог бока асистирао Цветковићу који је савчадао Манојловића и постигао погодак вредан победе.

Раднички свој наредни меч игра за четири дана, у недељу на Чаиру дочекује екипу Вождовца од 16:30 часова.

РАДНИЧKИ: Стевановић – Јамкам, Петковић, Војновић – Адо, Стајић, Луковић (од 75. Месаровић), Белаковић – Илић (од 83. Фај), Бамиделе (од 83. Цветковић) – Смајлагић (од 57. Вукић).