Партизан – Раднички 4:0

Фудбалери Радничког поражени су од Партизана у гостима са 4:0, у седмом колу Линглонг  Суперлиге Србије.

Нишки тим је доживео први пораз у гостима ове сезоне и сада је 12. на табели са шест бодова на свом конту.

Раднички се у првих пола сата добро држао у Хумској, парирао је фаворизованом домаћину, чак и запретио преко Шкрбића, чији је ударац из добре позиције изблокирао Саничанин.

Гости су поклекли у 36. минуту. Живковић је центрирао са десне стране, Гомеш надвисио чуваре и тукао главом, а голман Дамир Кахриман избацио лопту из гола. Помоћни судија, потом и главни, одмах су показали да је лопта прешла гол-линију, али се онда још неколико минута чекало да то учини и ВАР технологија, што се и десило, па је Партизан повео са 1:0.

Само пет минута касније прорадила је иста конекција код црно-белих. Живковић је центрирао ка Гомешу, а овај је поново био одличан у скоку, уследио је трзај главом и нови гол за 2:0.

У наставку меча је Раднички пао, а Партизан је наатавио да притиска и дао је још два гола.

Домаћи су створили неколико прилика и  дошли до 3:0 у 63. минуту. Рикардо Гомеш је избио сам испред голмана Кахримана и несебично је послужио Натха, који  је рутински погодио празну мрежу.

Коначан резулат постављен је седам минута касније, када је Јовић постигао четврти гол за Партизан. Одиграо је дупли пас са Гомешом и потом ефектно погодио за  4:0.

Раднички је на овом сусрету са клупе води тренер омладинског тима Владимир Ђорђевић. Нови шеф стручног штаба на Чаиру ће бити промовисан током предстојеће репрезентативне паузе.

ПАРТИЗАН: Стевановић, Живковић, Саничанин, Вујачић, Урошевић , Шћекић (Смиљанић), Јојић, Терзић (Јовић), Натхо (Павловић), Холендер (Марковић),  Рикардо (Штулић) .

РАДНИЧКИ: Кахриман, Бјеличић, Вујадиновић (Стевановић), Аксентијевић, Тодороски, Пејовић, Мићибући, Арсић (Илић), Дуроњић (Спасић), Митровић (Томић), Шкрбић (Касалица).