Раднички – ОФК Бачка 5:1

Раднички остаје суперлигаш!. Нишлије су у мечу последњег кола победиле Бачку са убедљивих 5:1, урадиле што је било до њих, али то им није било довољно. Требало је да бар један од директних конкурената не победи, а то се десило двема екипама-и Вождовцу и Раду. Вождовац и Јавор одиграли су утакмицу без голова, а Рад није успео да победи у Суботици, , па се екипа са Бањице, уз Јавор, сели у Прву лигу.

Од првог минута Нишлије су кренуле офанзивно, притисле противника и резултат је брзо стигао. У 11. минуту Гаврић је добио лопту од Пантелића на левој страни, на неких 17 метара, направио две финте, преварио Парађину, шутирао му испод ноге у ближи угао и преварио Пилиповића.

У 15. минуту већ је било 2:0-мат у три потеза. Ковачевић је дуго имао лопту у поседу, одиграо десно до Ђуричковића, који је избегао офсајд замку, оштро заврнуо у средину, утрчао је Митровић и из прве искористио зицер ситуацију. Четири минута касније, нови гол за Нишлије. У тој ситуацији владала је потпуна конфузија у одбрани Бачке, центрирао је Аксентијевић са десне стране, а неколико грешака у ланцу искористио је Гаврић, мајсторским потезом, петом са петерца послао је лопту у мрежу.

Одмах након поласка са центра, гости су смањили. Парађина је прошао по десној страни, лопта је пролетела кроз петерац нико је није закачио, лоше је била постављена одбрана Радничког, а на другој стртиви Ратковић је у паду проследио лопту у мрежу.

У 33. минуту, Ненад Гаврић стигао је до хет-трика. Стевановић је испуцао дубинску лопту са своје половине, на њу су кренули Жакулаи голман Пилиповић, Гаврић се нашао у њиховом „сендвичу“, искористио њихову смушеност и између њих први дошао до лопте, са којом се буквално ушетао у гол Бачке.

Друго полувреме почело је великим приликама за Бачку. У 53. минуту, Зличић је прошао по десој страни поред Бјеличића, стигао до гол-аут линије, одиграо повратну на петерац до Ескића, био је то чист изцер, али Којић је одбранио ногом. Три минута касније једнако изгледну шансу имао је Парађина, дошла му је лопта на седам метара од гола, опалио је по лопти, Којић је закачио врховима прстију и послао је у корнер.

Ритам је опао, више су се ослушкивали резултати са других терена, а онда је у 82. минуту Пилиповић срушио Ђуричковића у казненом простору, а Ковачевић био сигуран реализатор најстроже казне. Исти играч је само два минута касније могао да постигне још један погодак, али је лопту која је ишла у рашље Пилиповић зауставио крајњим напором.

На крају, велико олакшање на Чаиру.

РАДНИЧКИ-ОФК БАЧКА 5:1 (4:1)

Ниш, 19. маја. Стадион Чаир. Без гледалаца. Судија: Милош Ђорђић (Београд) 7. Стрелци: 1:0 Гаврић 11.- 2:0 Митровић 15.- 3:0 Гаврић 19.- 3:1 Ратковић 20.- 4:1 Гаврић 33.- 5:1 Ковачевић (из једанаестерца) 82. Жути картони: Ђуричковић (Раднички) и Жакула (ОФК Бачка).

РАДНИЧКИ: Којић, Аксентијеви, Стевановић, Бјеличић, Станковић (од 78. Ћирковић), Ковачевић, Пантелић, Ђуричин (од 55. Петровић), Гаврић (од 78. Ристић), Ђуричковић, Митровић (од 66. Трифуновић).

ОФК БАЧКА: Пилиповић, Парађина (од 79. Живић), Недељковић, Рађен, Мијатовић, Њамцуловић (од 61. Михаиловић), Ратковић (од 70. Илић), Зличић, Жакула, Ескић (од 70. Миазаки), Стојановић.