Раднички – Пролетер 0:1

Фудбалери Радничког поражени су од Пролетера са 1:0, у шестом колу Линглонг Суперлиге Србије. Гол одлуке на стадиону Чаир постигао је Стефан Томовић из пенала у 61. минуту.

Раднички је током меча имао више од игре, створио је неколико стопостотних шанси, али је изостала реализација. Пролетер је то сурово казнио и уписао је први тријумф у сезони.

Нишки тим је у уводном делу сусрета два пута озбиљно запретио. Сјајан шут Ристића зауставио је голман Петрић, а Дуроњић је лоше захватио лопту главом после центаршута Аксентијевића.

У 30. минуту виђене су две одличне одбране домаћег голмана Кахримана у размаку од пет секунди. са леве стране тукао је Ортиз, а са десне Милошевић, оба пута по земљи.

На самом почетку другог полувремена, Мићибући је срушен на ивици шеснаестерца у соло продору, слободан ударац из идеалне позиције извео је Пејовић, али је шутирао право у Петрића. Одбитак је „покупио“ Митровић, вратио лопту у петерац, а тамо је Шкрбић промашио велику шансу. Петрић је одлично интервенисао. Деловало је да је то чист „зицер“, али је још бољу шансу Шкрбић имао у 54. минуту. Тодороски  га је проиграо, овај се окренуо, и, сам, са осам-девет метара тукао по средини гола, а Петрић је бравурозно интервенисао. Помоћни судија је након ове акције сигнализирао офсајд, али се на снимку видело да недозвољене позиције није било и да је Шкрбић боље реаговао, гол би сигурно био признат у ВАР соби.

И онда, право ниоткуда досуђен је пенал за Пролетер. Играо се 59. минут, Даноски је шутирао из даљине, лопта је погодила Бјеличића, који се бацио након тога, деловало је да га је погодила у главу, али је заправо штопер Радничког зауставио руком и арбитар из Инђије био је врло одлучан у одлуци да досуди пенал за госте. Одговорност је преузео Стефан Томовић, Кахриман није погодио страну, лопта је завршила у мрежи. Последњи адут истог момента искористио је тренер Станковић-у игру је, уз Вукадиновића, убацио тек пристиглог повратника Лазара Арсића. Пет миниута касније исти играч пао је, као да је повучен са леђа, у противничком шеснаестерцу након дуела са Јоковићем, али судија није показао на белу тачку.

У 76. минуту, Касалица је центрирао са десне стране, на лопту је натрчао Вукадиновић, али је у пријему однео лопту сувише јако да је са њом изашао из граница игралишта.

Ковачевић је у 82. минуту, у моменту када је губио контролу над лоптом која је била у његовом поседу, на средини терена стартовао на Милошевића и добио директан црвени картон.

Након тога је Касалица имао добру прилику, али није био прецизан.

Трка Радничког за изједначењем по сваку цену, оставила је много простора позади, па је Пролетер извео неколико контранапада, најопаснији у 94. минуту. Којић је прошао по десном боку, одиграо повратну за Михајловића, али је млади Митровић спасио гол.

РАДНИЧКИ-ПРОЛЕТЕР 0:1

Ниш, 23. августа. Стадион Чаир. Судија: Ђорђе Максимовић. Стрелац: 0:1 Томовић (из једанаестерца) 61. Жути картони: Пејовић, Бјеличић, Арсић, Вукадиновић (Раднички), Живојиновић, Јовановић, Даноски, Михајловић (Пролетер). Црвени картон: Александар Ковачевић (Раднички) у 82. минуту.

РАДНИЧКИ: Кахриман, Аксентијевић, Бјеличић, Вујадиновић, Тодороски, Пејовић (од 55. Касалица), Мићибући (од 62. Арсић), Ристић (од 46. Митровић), Илић (од 46. Ковачевић ), Дуроњић (од 62. Вукадиновић), Шкрбић.

ПРОЛЕТЕР: Петрић, Јанковић, Јоковић, Башановић, Милошевић, Митровић (од 77. Скопљак), Томовић (од 71. Михајловић), Јовановић (од 90. Којић), Вукасовић, Ортиз (од 71. Младеновић), Живојиновић (од 46. Даноски ).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

АЛЕКСАНДАР СТАНКОВИЋ, РАДНИЧКИ:

Изузетно тежак пораз за Раднички, с обзиром на амбиције. Овде се тражи се Европа. Видећемо шта ћемо и како даље. Треба да размислим, клуб је изнад свих. Што се саме утакмице тиче, добро смо је отворили, иамли неке ситуације које нисмо реализовали, то нас прати већ неколико кола. Јако нам је потребан „лак“ гол, да из прве ситуације постигнемо погодак, онда би све било много лакше. Овако, они су се стабилизовали, угрожавали нас преко одличлног Ортиза, тражили „другу лопту“. Одлично су то одрадили такмичарски, чекали ту једну ситуацију и дочекали је из пенала. На крају смо кренули грлом у јагоде, хазардерски, није се више ни знало ко шта ради на терену.

ДУШАН БАЈИЋ, ПРОЛЕТЕР:

Доста тешка ситуација за нас пре ове утакмице, посебно у психолошком слислу. Играчи су били изгубили на самопоуздању. Дошли смо на један „врућ“ терен, да се овде вадимо. Сада сам рекао играчима у свлачионици, ово су велика три бода, али ништа у односу на оно што је до сада пропуштено. Менталитет мојих играча треба да буде овакав. Они су веровали да ово могу, ја сам успео да их убедим да не заслужују бодовни салдо који смо имали пре овог кола. Неће овде пуно екипа узимати бодове, тако да су велика ова наша три. Сама утакмица могла је отићи и на једну и на другу страну. Имао је домаћин своје шансе, ми смо то истрпели, тако да мислим да смо заслужено победили.