Radnički – Voždovac 1:0

Radnički je savladao Voždovac sa 1:0 u osmom kolu Linglong Superlige Srbije, pa je novi trener Radomir Koković trijumfom debitovao na klupi Nišlija.

Gol za drugu pobedu Radničkog u sezoni postigao je Miljan Škrbić u 42. minutu.

Radomir Koković se oslonio na proverene snage u startnoj postavi, a odmah na startu se mogao videti njegov trenerski pečat u igri ekipe. Radnički je bio ofanzivan i tražio je posed.

Domaći su prvi put zapretili u trećem minutu. Arsić je silovito šutirao sa 16 metara, ali ga je izblokirao Milović i lopta je završila u korneru, za nekoliko centimetara pored stative.

U osmom minutu je Stanković bio u prodoru, uposlio je Škrbića, ovaj je tukao po zemlji sa 18 metara, a golman Preković je bio na mestu.

Niški tim je u nastavku prvog poluvremena imao posed lopte, ali nije uspevao da probije čvrst defanzivni blok Voždovca. Pokušavali su Arsić i Kovačević udarcima iz daljine, ali su lopte odlazile preko gola.

Odlučujući momenat na meču desio se u 42. minutu. Nikola Aksentijević je na pravi način iskoristio slobodan prostor, koji se ukazao po desnoj strani terena. Povukao je loptu sa svoje polovine, uputio savršen i oštar centaršut, a na pravom mestu je bio Škrbić, koji je odlično reagovao i trzajem glavom poslao loptu u mrežu sa 12 metara.

Drugo poluvreme počelo je veoma lepom akcijom Radničkog, kojoj je nedostajala samo završnica da bi bila izuzetna. Stanković je uposlio Škrbića, a ovaj je odigrao dupli pas sa Mićibućijem, kojim je odbrana Voždovca izigrana. Škrbić je iz idealne pozicije šutirao pravo u golmana Prekovića.

Nakon toga se Radnički malo povukao, čekao rivala i prilično sigurno kontrolisao situaciju na terenu. Voždovac je preuzeo posed, ali nije ima rešenja u napadu. Prvi put su Beograđani zapretili u 65. minutu, kada je Milović glavom poslao loptu pored gola, nakon kornera sa desne strane. Domaćin je uzvratio u 70. minutu. Izveo je brzu kontru, a udarac rezerviste Todoroskog ukrotio je Preković.

U poslednjih desetak minuta domaći igrači su popustili i gosti su imali tri velike šanse. Voždovac ih nije iskoristio zahvaljujući golmanu Kahrimanu, koji je u 83. minutu odbranio odličnu šansu Stojčevu, potom pokušaj Mašovića, a u trećem minutu sudijske nadoknade vremena je “skinuo” čist zicer Vujnoviću. Napadač Voždovca je bio u situaciji jedan na jedan, a njegov šut sa desetak metara je bravuroznom intervencijom zaustavio Kahriman i sačuvao Radničkom tri boda.

REČ TRENERA:

Radomir Koković, Radnički:

-Bili smo pod imeperativom da prekinemo seriju bez pobede i uspeli smo u tome. Zadovoljan sam prvim poluvremenom, ali drugim nisam. Ekipa je pokazala da ima manjak samopouzdanja i na tome ćemo morati da radimo. Ovde sam tek desetak dana i još uvek nije moguće da sve ideje sprovedem u delo. Nisam ni očekivao da sada sve bude idealno tokom svih 90 minuta. Važno je da smo upisali pobedu protiv odlične ekipe i ona će nam dati podstrek za dalje. Voždovcu želim sve najbolje u nastavku sezone.

Predrag Rogan, Voždovac:

-Reprezentativna pauza nam nije prijala. Ostavila je traga na igru naše ekipe, jer su nam četiri ključna fudbalera bila u nacionalnim selekcijama, pa su zbog umora pružili manje nego što mogu i što od njih očekujem. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi, ali pred kraj smo i mi imali zaista izuzetne šanse i mogli i da izjednačimo. Idemo dalje, u fudbalu se pobeđuje i gubi, nastavljamo da radimo i verujem u naše mnogo uspešnije rezultate.

RADNIČKI – VOŽDOVAC 1:0 (1:0)

Niš, 12. septembra. Stadion Čair. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Strelac: 1:0 Škrbić 42. Žuti kartoni: Stevanović (Radnički), Filip Stanisavljević, Aleksandar Stanisavljević, Purtić (Voždovac).

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević, Stevanović, Bjeličić, Stanković  (od 70. Todoroski), Kovačević, Arsić (od 78. Ilić), Mićibući, Duronjić (od 64. Vukadinović) Mitrović, Škrbić.

VOŽDOVAC: Preković, Lasickas (od 66. A. Stanisavljević), Mijailović, Milović, Bogdanović (od 80. Stojčev), Hajdin, F. Stanisavljević (od 66. Purtić), Ivezić, Pantović (od 75. Mašović), Milosavljević, Vujnović.