ИМТ-Раднички 2:1

Након три узастопна пораза у Суперлиги, Раднички је елиминисан у осмини финала Купа Србије од ИМТ-а са Новог Београда. Екипа која наступа у Првој лиги Србије и тамо заузима девето место савладала је Раднички на свом терену са 2:1 и направила велико изненађење.

Сензација је најављена у 23. минуту. Владимир Лучић направио је прави дар-мар у одбрани Радничког по левој страни терена. Предриблао је тројицу играча, ушао у казнени простор и као „на тацни“ послужио Николу Терзића, који је био сам на пет метара од гола и лако је матирао Боривоја Ристића, за 1:0.

У наставку првог полувремена није виђено ништа од фудбала на стадиону поред хале спортова „Ранко Жеравица“ на Новом Београду. Играло се са пуно тензије, прекида и непотребних расправа, а Раднички у таквој ситуацији није успео да дође до ритма и шанси за изједначење.

У наставку су Нишлије кренуле нешто офанзивније, али су у 57. минуту доживеле шок од кога се нису опоравиле. Извео је ИМТ корнер са десне стране, тражио се искусни Беко Фофана, али је лопта у гужви дошла до штопера Радничког Бјеличића, који је био на метар од свог гола и катастрофално је реаговао. Покушао је да испуца лопту у поље, али ју је лоше захватио и буквално додао до Уроша Вукашиновића. Фудбалер ИМТ-а је био спреман за овај поклон, па је ударцем са шест метара послао лопту у мрежу, за великих 2:0.

Раднички је у 69. минуту добио пенал, пошто је у шеснаестерцу домаћих оборен Живковић. Сигуран са 11 метара био је Петар Ђуричковић, за 2:1.

До краја меча Раднички је имао велику иницијативу, али није нашао пут до гола. ИМТ је из контре могао да реши меч, али је Ристић одбранио зицер Бајићу, док су гости велику прилику имали у 90. минуту, када Ђурановић није био прецизан из иделане позиције.

Раднички је наставио да пати без шефа стручног штаба Милана Ђуричића, који се још увек опоравља од коронавируса, а да ствар буде још гора заражена су и тројица његових помоћника. Куп је за ову сезону завршена прича, а наредни изазов за Нишлије биће у понедељак од 16 часова, када на Чаир долази новосадска Војводина у склопу 16. кола Суперлиге Србије.