Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

Инђија – Раднички 1:0

Фудбалери Радничког изгубили су од Инђије са 1:0, у склопу 15. кола Суперлиге Србије. Гол одлуке у Инђији постигао је млади Александар Ђорђевић, ефектим ударцем из даљине у 84. минуту.

Нишлијама је ово трећи узастопни лигашки пораз резултатом 1:0. У последњих седам кола забележена је само једна победа, она против Партизана, а што је још већи проблем, Раднички је у том периоду постигао само два гола. Тај у минималцу против црно-белих и један у ремију против Младости из Лучана. Премало за клуб који жели да буде у врху Суперлиге. Радничком остаје да се нада да ће се Милан Ђуричић што пре опоравити од коронавируса, јер екипа дефинитивно озбиљно пати без шефа стручног штаба.

Меч у Инђији није био занимљив. Мало су показала два тима и можда је било најправедније да се сусрет оконча без голова. Домаћин је на старту имао већи посед лопте и неколико пута је неупешно покушао да запрети преко Бастајића и Ђорђевића, чији су ударци били изблокирани. Раднички је добру прилику имао у 28. минуту. Стоиљковић се искрао одбрани Инђије, шутирао је у ближи угао, а добром интервенцијом истакао се голман Јовичић. Голман Инђије био је на висини задатка и десет минута касније, када је зауставио ударац Ђурановића.

У другом полувремену је Раднички имао теренску иницијативу, а најбољу шансу имао је преко Ђурановића у 60. минуту. Нападач Нишлија је добио пас у празан простор, шутирао са неких 14 метара, али је то лоше урадио, па је лопта отишла поред гола.

Тренутак одлуке догодио се у 74. минуту, када је после неколико неуспешних пасова према напред фудбалера Инђије, лопта дошла у посед Ђорђевића, који је био сам на 25 метара од гола и није оклевао. Послао је прави „пројектил“ и изузетно ефектно савладао немоћног Ристића, за 1:0.

До краја је Раднички јалово нападао, али није имао снаге да дође до изједначења.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Зумбул Махалбашић, помоћни тренер ФК Раднички:

-Заслужили смо више, били смо ближи победи. Имали смо неколико одличних ситуација. Инђија нам је дала гол из сјајног шута из даљине. Мораћемо да направимо дубљу анализу, не играмо тако лоше, али губимо бодове и ово је заиста алармантно. Предстоји нам тежак период у покушају да се вратимо на победнички колосек.

Дејан Челар, ФК Инђија:

-Битна победа. Било је баш тешко. Играли смо против веома јаке екипе, групе сјајних играча. Почетак је припа њима, боље су се сналазили и имали су већи посед лопте. Касније смо пронашли баланс у игри. Заслужили смо победу, ако не због ефектног гола, онда због огромне жеље коју смо имали.