Kоначно победа на Чаиру, Раднички – Јавор 1:0

Раднички је данас, у 30. колу Супер лиге Србије, савладао екипу Јавора из Ивањице резултатом 1:0. Стрелац победоносног поготка за нишки тим био је Миљан Шкрбић у 11. минуту утакмице. Овом победом Раднички је престигао данашњег ривала на табели и пред плеј аут заузео 11. позицију.

Шеф стручног штаба Радничког, Драган Шарац, определио се да данашњи меч започне са два класична нападача у тиму – Шкрбићем и Петровим. Kако је у најави меча истицао, победа је данас домаћој екипи била императив, те је Раднички од почетка кренуо у офанзиву. Оваква поставка игре убрзо је и дала резултат јер је већ у 11. минуту нишки тим постигао, испоставиће се, победоносни погодак. Одличну комбинацију Петрова и Андрије Стојановића, који је упутио оштар центаршут, поготком је крунисао Миљан Шкрбић. У наставку меча Раднички је покушавао најпре да већим поседом лопте контролише меч, а Јавор је претио из контри и полуконтри. Гости су у неколико наврата озбиљно угрозили гол Радничког, и то преко Босића, Дукуреа и Ибрахима Танка, али је сигурни Драган Росић још једном показао да је потпуно заслужено на списку А репрезентације Србије и одличним интервенцијама сачувао победу свом тиму. Најбољу прилику за Јавор и лопту која је путовала ка мрежи гола Радничког са линије је избацио Александар Пејовић. На другој страни је и Раднички покушавао да другим поготком реши исход меча, али су прилике Мићина, Пејовића, Јамкама, Белаковића и Петрова остале нереализоване.

По завршетку меча, двојица тренера данашњих ривала сумирала су утиске данашњег дуела.
Младен Додић, стратег Јавора први се обратио медијима:
Велика важност овог меча за обе екипе унела је одређену дозу нервозе у све играче на терену, па је изостао лепши и ефикаснији фудбал. Честитам фудбалерима Радничког на данашњој победи, били су бољи и борбенији ривал и заслужено данас славили. Желеп бих и да клубу честитам велики јубилеј и пожелим пуно успеха у будућности, није мала ствар да овако велики клуб прославља 100 година свог постојања. Ми се окрећемо плеј ауту, где нас очекује још један мегдан против Радничког.

Шеф струке Радничког, Драган Шарац, данас је био видно задовољан након извојеване победе његових изабраника:
Желим да, пре свега, честитам колеги на фер и квалитетној партији. Јавор је добра екипа са изузетно брзим и опасним играчима који играју одлично у транзицији и ми смо морали да обратимо посебну пажњу на тај аспект њихове игре и затворимо прилазе нашем голу. Ми смо се боље снашли у првих 20 минута утакмице и повели. Након тога је следио тежак задатак да се сачува то водство. Било је доста прилика на обе стране, и резултат је могао да буде и другачији на крају. Мислим да смо данас заслужено победили и честитам мојим момцима на показаном карактеру и на томе што су успели да се издигну након два неугодна пораза.

Након паузе због ускршњих празника Раднички ће за десет дана на Чаиру у првом колу плеј аута угостити шеснаестопласитрану екипу на крају регуларног дела првенства.