Мачва – Раднички 0:2

Фудбалери Радничког уписали су прву победу у другом делу Суперлиге Србије. Нишлије су у Шапцу савладале Мачву резултатом 2:0, у склопу 23. кола. Поготке су постигли Ненад Гаврић у 12. и Филип Касалица у 83. минуту.

Добро је реаговао нишки тим након пораза и веома лоше игре у Новом Пазару пре пет дана. Меч у Шапцу није био леп за око, Раднички је био опасан искључиво после прекида и одиграо је онолико колико му је у овом тренутку било довољно да обори на плећа тим који ће тешко успети да избори опстанак у лиги.

Тренер Владимир Гаћиновић није много мењао прву поставу, иако је најављивао супротно, а његови изабраници повели су у 12. минуту из прве прилике коју су створили. Домаћи дефанзивци су после корнера неколико пута избијали лопту из свог казненог простора, а она се на крају одбила до Ђуричковића. Уследио је сјајан соло-продор искусног везисте по десној страни и пас за Гаврића, који је био сам на 6-7 метара од гола. Гаврићев први шут био је очајан, али је лопта некако остала у његовом поседу, па је други покушај био много успешнији и завршио је у мрежи његовог бившег клуба, за 0:1.

У наставку првог полувремена Раднички је у потпуности контролисао ситуацију на терену, а Гаврић и Ћирковић нису успели да искористе прилике за 0:2. Мачва у првих 45 минута није упутила ниједан ударац у оквир гола.

У другом полувремену се Мачва отворила и кренула је по погодак. У 52. минуту виђен је невероватан промашај Тримановића, који је промашио читав фудбал када је био у ситуацији да само спроведе лопту у празну мрежу са два метра од гола.

У 71. минуту Обровац је тукао неометан са 16 метара и био непрецизан за неколико центиметара.

Тачка на овај сусрет стављена је у 83. минуту, а поново је велики посао за госте обавио Петар Ђуричковић. Он је послао оштар центаршут у петерац из слободног ударца са десне стране, голман Мачве Гордић је ужасно реаговао и „запливао“ у празно, а лопта је пала право на ногу искусном стрелцу Касалици, који са пет метара није пропустио прилику да затресе мрежу и постави коначних 0:2.

Обе екипе имале су колосалне шансе у 86. минуту. Најпре је Филип Марковић пропустио да поситгне свој првенац за Раднички, а већ у следећем нападу је голман гостију Боривоје Ристић „скинуо“ зицер Кочару.

Шеф стручног штаба Радничког Владимир Гаћиновић био је задовољан након овог меча.

Тешка утакмица и много важна победа за нас. Били смо жестоко уздрмани у претходна четири дана након оног издања у Новом Пазару и овај тријумф нам је био неопходан како повратили добру атмосферу. Мислим да смо заслужено освојили три бода. У првом полувремену смо били бољи ривал на терену, дали смо гол на време, а касније смо пропустили неколико изгледних шанси да све решимо до паузе. У наставку су они кренули на све или ништа, имали су своје прилике, имали смо их и ми, а једну смо успели да претворимо у погодак и ставимо тачку на овај сусрет у финишу. Понављам да нам је ово било јако битно психолошки и сада можемо на миру да се припремамо за утакмицу против Спартака, која је на програму у суботу– рекао је Гаћиновић.