Металац – Раднички 1:1

Фудбалери Радничког ремизирали су у Горњем Милановцу са екипом Металца резултатом 1:1, у сусрету 20. кола Суперлиге Србије. Стрелац за Нишлије био је Марковић у 49. минуту, док је погодак за Металац постигао Катанић у 83. минуту.

Раднички је у првом полувремену имао иницијативу и више је претио. Најбољу шансу имао је преко Стевановића, чији је ударац главом сјајном интервенцијом зауставио голмана домаћих Пулетић, а истом играчу је поништен погодак због фаула у нападу. Металац је у овом делу игре створио једну велику прилику, коју није реализовао Влаукин.

Гости из Ниша повели су у 49. минуту. Ђуричковић је извео слободан ударац са десне стране терена и послао одличан центаршут у казнени простор, где је најбољи у скоку био штопер Жарко Марковић, који је главом матирао Пулетића, за 0:1.

Домаћин је од тог тренутка преузео контролу над утакмицом, нападао је у таласима, а колосалну шансу имао је у 73. минуту. Максимовић је шутирао на празан гол, а лопту је са саме линије избацио Бјеличић и тако спречио сигурно изједначење, али је оно стигло десет минут касније. Након корнера домаћих са десне стране, Арамбашић је надскочио чуваре на првој стативе и главом проследио лопту на другу, где је Катанић, који је побегао Шљивићу, само поставио ногу и погодио за коначних 1:1.

Шеф стручног штаба Радничког Владимир Гаћиновић изнео је своје утиске након овом меча:

Била је ово садржајна утакмица, а поготово друго полувреме када су и једни и други отворили карте. После свега, ја се не могу отети утиску да смо данас заслужили победу, али фудбал не би био то што јесте када би бољи увек побеђивао. Сматрам смо смо током већег дела меча контролисали дешавања на терену. У првом полувремену смо имали иницијативу, у другом смо повели на време, а онда смо се повукли више него што је требало и то нас је довело у ситуацију да им допустимо да створе неколико шанси и на крају да постигну гол. Чак смо у финишу могли и да изгубимо ову утакмицу, што би било невероватно. На крају, када се подвуче црта, морамо бити задовољни и једним. Ово је неугодно гостовање, Металац је добар тим, а терен је био изузетно тежак за игру– рекао је Гаћиновић.

МЕТАЛАЦ: Пулетић, Максимовић (Арамбашић), Крајишник, Васиљевић, Катанић, Кокир (Цветковић), Зоћевић, Рогач, Антонијевић, Млађовић, Влаукин (Јокић).

РАДНИЧКИ: Б. Ристић, Нарковић, Стевановић, Бјеличић, Ћирковић (Станковић), Петровић, А. Ковачевић (Шљивић), Гаврић, Ђуричковић, П. Ристић (Ђуричин), М. Ковачевић.