Mladost – Radnički 4:1

Fudbaleri Radničkog izgubili su u Lučanima od ekipe Mladosti sa 4:1, u 29. kolu Superlige Srbije.

Svi golovi u Lučanima postignuti su u drugom poluvremenu. Dvostruki strelci za Mladost bili su Bojović i Lazar Jovanović, a pogodak za Radnički dao je Trifunović.

Mladost je u ovom meču imala imperativ pobede kako bi pobegla iz opasne zone i krenula je silovito. Bojović je u uvodnih posla sata dva puta pokušavao glavom iz dobrih pozicija, ali je golman Borivoje Ristić bio na mestu. Ješić i Babić su oprobali udarce sa 15-ak metara, ali nisu bili precizni.

Radnički se tek od 30. minuta oslobodio pritiska, a prvi put je zapretio u 36. minutu. Aleksandar Kovačević je proigrao Đuričina, koji je uhvatio atraktivne „makazice“ i tukao zamalo pored gola.

Drugo poluvreme počelo je uraganskim napadima Mladosti i neverovatnim promašajima Saše Jovanovića i Bojovića. Jovanoviću je u 46. minutu Borivoje Ristić skinuo zicer, a tri minuta kasnije isti fudbaler je uposlio Bojovića, a ovaj prebacio prazan gol sa sedam metara. U 59. minutu je Saša Jovanović izbegao ofsajd zamku, izašao sam pred Ristića i kada su svi već videli loptu u mreži, on je šutirao pored gola.

Domaćin je ipak „otključao bravu“ Radničkog u 62. minutu. Rezervista Lazar Jovanović izveo je korner sa desne strane, Šatara je glavom sa 11 metara poslao loptu u peterac, Aksentijević je zakasnio da izađe i napravi ofsajd, a bivši napadač Radničkog Milan Bojović je sa tri metra lako glavom savladao Ristića, za 1:0.

U 71. minutu Bojović je udvostručio prednost Lučanaca. Asistirao je Radivojević, a napadač Mladosti je bio sam na 16 metara od gola. Šutirao je jako, a lopta je u bloku zakačila Šljivića, promenila smer i završila u mreži, za 2:0.

Samo tri minuta kasnije Mladost postigla treći gol. Izveli su domaći fudbaleri munjevitu kontru, a lopta je došla do Lazara Jovanovića, koji se po desnoj strani stuštio ka golu gostiju, izašao jedan na jedan sa Ristićem i majstorskim potezom ga prebacio, za 3:0.

Radnički je počasni pogodak dao u 82. minutu, a glavni protagonisti bili su rezervni igrači. Gavrić je pronašao Veljka Trifunovića, koji je tukao sa 20 metara, a lopta je prošla kroz ruke golmanu Miloviću i završila u njegovoj mreži, za 3:1.

Konačan rezultat postavljen je posle 120 sekundi. Baha je poslao sjajan pas u prazan prostor za Sašu Jovanovića. Brzonogi krilni napadač Lučanaca je izašao sam pred Ristića, ali je bio nesebičan i dodao je loptu svom prezimenjaku Lazaru, kojem nije bilo teško da je prosledi u prazan gol, za 4:1.

Lučani, 2. aprila. Bez Gledalaca. Sudija: Zoran Široki. Strelci: 1:0 Bojović 62.- 2:0 Bojović 71.- 3:0 L. Jovanović 74.- 3:1 Trifunović 82.- 4:1 L. Jovanović 84. Žuti kartoni: S. Jovanović, Ješić (Mladost), Šljivić, Petrović, Kasalica (Radnički).

MLADOST: Milović, Milošević, S. Jovanović (P. Jovanović), Radivojević (Regan), Babić (L. Jovanović), Baha, Cvetković, Leković, Ješić, Bojović (Odita), Šatara.

RADNIČKI: B. Ristić, Ž. Marković, Šljivić, Aksentijević, Đuričin (Gavrić), A. Kovačević, Ćirković (Trifinović), P. Ristić (Kasalica), Petrović, Đuričković, Stanković