Младост – Раднички 4:1

Фудбалери Радничког изгубили су у Лучанима од екипе Младости са 4:1, у 29. колу Суперлиге Србије.

Сви голови у Лучанима постигнути су у другом полувремену. Двоструки стрелци за Младост били су Бојовић и Лазар Јовановић, а погодак за Раднички дао је Трифуновић.

Младост је у овом мечу имала императив победе како би побегла из опасне зоне и кренула је силовито. Бојовић је у уводних посла сата два пута покушавао главом из добрих позиција, али је голман Боривоје Ристић био на месту. Јешић и Бабић су опробали ударце са 15-ак метара, али нису били прецизни.

Раднички се тек од 30. минута ослободио притиска, а први пут је запретио у 36. минуту. Александар Ковачевић је проиграо Ђуричина, који је ухватио атрактивне „маказице“ и тукао замало поред гола.

Друго полувреме почело је ураганским нападима Младости и невероватним промашајима Саше Јовановића и Бојовића. Јовановићу је у 46. минуту Боривоје Ристић скинуо зицер, а три минута касније исти фудбалер је упослио Бојовића, а овај пребацио празан гол са седам метара. У 59. минуту је Саша Јовановић избегао офсајд замку, изашао сам пред Ристића и када су сви већ видели лопту у мрежи, он је шутирао поред гола.

Домаћин је ипак „откључао браву“ Радничког у 62. минуту. Резервиста Лазар Јовановић извео је корнер са десне стране, Шатара је главом са 11 метара послао лопту у петерац, Аксентијевић је закаснио да изађе и направи офсајд, а бивши нападач Радничког Милан Бојовић је са три метра лако главом савладао Ристића, за 1:0.

У 71. минуту Бојовић је удвостручио предност Лучанаца. Асистирао је Радивојевић, а нападач Младости је био сам на 16 метара од гола. Шутирао је јако, а лопта је у блоку закачила Шљивића, променила смер и завршила у мрежи, за 2:0.

Само три минута касније Младост постигла трећи гол. Извели су домаћи фудбалери муњевиту контру, а лопта је дошла до Лазара Јовановића, који се по десној страни стуштио ка голу гостију, изашао један на један са Ристићем и мајсторским потезом га пребацио, за 3:0.

Раднички је почасни погодак дао у 82. минуту, а главни протагонисти били су резервни играчи. Гаврић је пронашао Вељка Трифуновића, који је тукао са 20 метара, а лопта је прошла кроз руке голману Миловићу и завршила у његовој мрежи, за 3:1.

Коначан резултат постављен је после 120 секунди. Баха је послао сјајан пас у празан простор за Сашу Јовановића. Брзоноги крилни нападач Лучанаца је изашао сам пред Ристића, али је био несебичан и додао је лопту свом презимењаку Лазару, којем није било тешко да је проследи у празан гол, за 4:1.

Лучани, 2. априла. Без Гледалаца. Судија: Зоран Широки. Стрелци: 1:0 Бојовић 62.- 2:0 Бојовић 71.- 3:0 Л. Јовановић 74.- 3:1 Трифуновић 82.- 4:1 Л. Јовановић 84. Жути картони: С. Јовановић, Јешић (Младост), Шљивић, Петровић, Касалица (Раднички).

МЛАДОСТ: Миловић, Милошевић, С. Јовановић (П. Јовановић), Радивојевић (Реган), Бабић (Л. Јовановић), Баха, Цветковић, Лековић, Јешић, Бојовић (Одита), Шатара.

РАДНИЧКИ: Б. Ристић, Ж. Марковић, Шљивић, Аксентијевић, Ђуричин (Гаврић), А. Ковачевић, Ћирковић (Трифиновић), П. Ристић (Касалица), Петровић, Ђуричковић, Станковић