Novi Pazar – Radnički 3:1

Fudbaleri Radničkog poraženi su na gostovanju od Novog Pazara sa 3:1, u 22. kolu Superlige Srbije.

Meč je odigran na katastrofalno lošem terenu, a u takvim uslovima domaćin se bolje snašao i upisao veoma važan trijumf u borbi za opstanak.

Radnički je sjajno otvorio susret i poveo već u petom minutu. Đuričković je izveo korner sa desne strane i proigrao Gavrića na bližoj stativi. Šut Gavrića sa 12-13 metara je izblokiran, a lopta se u velikoj gužvi odbila do Nikole Stevanovića, koji ju je silovitim udarcem zakucao pod prečku, za 0:1.

Od tog trenutka Novi Pazar je u potpunosti zagospodario utakmicom, a šanse ispred gola gostiju ređale su se kao na traci. Stoiljković je u 13. minutu šutirao preko gola iz idealne pozicije sa sedam metara, a potom su opasno pretili Islamović, Aganspahić i Tomić. Gol Borivoja Ristića je prosto „visio u vazduhu“, a izjednačenje se dogodilo u 27. minutu.

Tomić je centirao sa desne strane, Ćirković je očajno pokušao da interveniše, pa ga je lopta preskočila i pala pravo na nogu Aganspahiću, koji je bio sam na drugoj stativi i lako pogodio iz blizine, za 1:1.

Na početku drugog poluvremena nije bilo iznenađenja, a Radnički je u 62. minutu propustio veliku šansu, kada je golman domaćih Drobnjak odbranio zicer Mladenu Kovačeviću.

Samo minut kasnije viđen je detalj koji je odlučio ovaj meč. Tomić je dobio odličan pas u prazan prostor i izašao sam pred Borivoja Ristića, a na 17 metara od gola nepropisno ga je zaustavio rezervista Radničkog Nikola Stanković i zaradio dirktan crveni karton. Posle trominutnog prekida usledio je slobodan udarac, koji je Mijić, perfektnim šutem preko „živog zida“ pretvorio u pogodak za vođstvo Novog Pazara od 2:1.

Završni udarac brojčano slabijem Radničkog zadat u 78. minutu, kada su Pazarci izveli veoma lepu akciju u tri poteza. Đurović je po levom boku uposlio Mijića, a ovaj zavrnuo loptu na drugu stativu ka Tomiću, koji je bio sam i samo je postavio nogu i pogodio mrežu za konačnih 3:1.

Niški tim je u 90. minutu mogao da ublaži poraz preko Šljivića, ali je njegov udarac sa pet metara zaustavio golman Drobnjak.