Нови Пазар – Раднички 3:1

Фудбалери Радничког поражени су на гостовању од Новог Пазара са 3:1, у 22. колу Суперлиге Србије.

Меч је одигран на катастрофално лошем терену, а у таквим условима домаћин се боље снашао и уписао веома важан тријумф у борби за опстанак.

Раднички је сјајно отворио сусрет и повео већ у петом минуту. Ђуричковић је извео корнер са десне стране и проиграо Гаврића на ближој стативи. Шут Гаврића са 12-13 метара је изблокиран, а лопта се у великој гужви одбила до Николе Стевановића, који ју је силовитим ударцем закуцао под пречку, за 0:1.

Од тог тренутка Нови Пазар је у потпуности загосподарио утакмицом, а шансе испред гола гостију ређале су се као на траци. Стоиљковић је у 13. минуту шутирао преко гола из идеалне позиције са седам метара, а потом су опасно претили Исламовић, Аганспахић и Томић. Гол Боривоја Ристића је просто „висио у ваздуху“, а изједначење се догодило у 27. минуту.

Томић је центирао са десне стране, Ћирковић је очајно покушао да интервенише, па га је лопта прескочила и пала право на ногу Аганспахићу, који је био сам на другој стативи и лако погодио из близине, за 1:1.

На почетку другог полувремена није било изненађења, а Раднички је у 62. минуту пропустио велику шансу, када је голман домаћих Дробњак одбранио зицер Младену Ковачевићу.

Само минут касније виђен је детаљ који је одлучио овај меч. Томић је добио одличан пас у празан простор и изашао сам пред Боривоја Ристића, а на 17 метара од гола непрописно га је зауставио резервиста Радничког Никола Станковић и зарадио дирктан црвени картон. После троминутног прекида уследио је слободан ударац, који је Мијић, перфектним шутем преко „живог зида“ претворио у погодак за вођство Новог Пазара од 2:1.

Завршни ударац бројчано слабијем Радничког задат у 78. минуту, када су Пазарци извели веома лепу акцију у три потеза. Ђуровић је по левом боку упослио Мијића, а овај заврнуо лопту на другу стативу ка Томићу, који је био сам и само је поставио ногу и погодио мрежу за коначних 3:1.

Нишки тим је у 90. минуту могао да ублажи пораз преко Шљивића, али је његов ударац са пет метара зауставио голман Дробњак.