OFK Bačka – Radnički 1:2

Radnički je vezao tri pobede i u dobrom raspoloženju otišao na dvomesečnu zimsku pauzu. Nišlije su, u razmaku od četiri dana, dva puta na gotovo identičan način došle do trijumfa rezultatom 2:1, i to tako što su na poluvremenu vodile sa 1:0, a do odlučujućeg gola došle u prvom minutu nadoknade vremena. U odsustvu Petra Đuričkovića, junaka trijumfa nad Zlatiborom, ulogu čoveka odluke preuzeo je Nemanja Kojić, koji je pogodio u 91. minutu i Nišlije, pred zimska prestrojavanja, ostavio sa dostižnim bodovnim zaostatkom za konkurentima u borbi za plasman u Evropu.

Osim Đuričkovića, u sastavu nije bilo ni kapitena na golu Borivoja Ristića, ni agilnog Ćirkovića po levoj strani, a Nišlije su već nakon tri minuta igre povele. Korner je sa leve strane izveo Nenad Gavrić, bila je to uigrana akcija, Filip Đuranović je sačekao loptu na prvoj stativi, okrznuo je glavom i prevario Milojevića.

Samo tri minuta kasnije, Bačka je imala kolosalnu priliku da izjednači, ali je mladi Kojić fenomenalno reagovao, ušao u šut Velemiru i sprečio siguran pogodak. Domaćin je nastavio da pritiska, ali je pretio uglavnom preko prekida, dok su Nišlije uspešno čuvale vođstvo do odlaska na odmor. Ipak, u nastavku je Bačka još žešće navalila, a i dalje opasna bila iz prekida i baš tako je stigla do poravnanja u 63. minutu. Jovanović je odlično centrirao iz slobodnog udarca, poslao loptu na peterac, gde je visoki Luka Ratković bio sam i lako glavom zakucao loptu u mrežu. Samo četiri minuta kasnije, umalo na identičan način domaćin nije stigao do vođstva. Ponovo je Jovanović nabacio loptu iz slobodnog udarca, nju je Kojić nekako uspeo da zaustavi, ali je natrčao Žakula i svom silinom udarca sa tri metra pogodio stativu.

Obe ekipe su želele sva tri boda, rasla je i nervoza na terenu, ali kada sečinilo da će se meč okončati bez pobednika, Radnički je stigao do drugog gola, a iz trećeg pokušaja u jednom istom napadu. Šutirao je Gavrić, pa Kasalica, oba puta Milojević je zaustavljao udarce, ali je batrčao rezervista Nemanja Kojić i bukvalno sa jednog metra ćušnuo loptu u mrežu za veliku radost gostiju.

Šef stručnog štaba Radničkog Vladimir Gaćinović bio je veoma zadovoljan nakon trećeg vezanog trijumfa svog tima u šampionatu.

Prošli smo težak put tokom ovog meča, ali na kraju smo zasluženo slavili. Prezadovoljan sam odnosom igrača. Bili smo danas i oslabljeni, pošto nisu igrali Đuričković, Ćirković i Kovačević, ali se to nije osetilo. Dali smo gol u sudijskoj nadoknadi vremena, pokazali smo da imamo karakter i da smo jači od svih nedaća koje su nas pratile na ovoj utakmici. Silno smo želeli ovu pobedu i svi smo prezadovoljni što smo je i ostvarili. Sada ostaje žal što idemo na zimsku pauzu. Uhvatili smo ritam i formu, vezali smo tri pobede i možda smo mogli da nastavimo seriju. Sada nam sledi pauza, gledaćemo da se što bolje odmorimo i pripremimo i da od februara nastavimo gde smo stali i vratimo Radnički tamo gde pripada, a to je sam vrh srpskog fudbala– rekao je Gaćinović.