ОФК Бачка – Раднички 1:2

Раднички је везао три победе и у добром расположењу отишао на двомесечну зимску паузу. Нишлије су, у размаку од четири дана, два пута на готово идентичан начин дошле до тријумфа резултатом 2:1, и то тако што су на полувремену водиле са 1:0, а до одлучујућег гола дошле у првом минуту надокнаде времена. У одсуству Петра Ђуричковића, јунака тријумфа над Златибором, улогу човека одлуке преузео је Немања Којић, који је погодио у 91. минуту и Нишлије, пред зимска престројавања, оставио са достижним бодовним заостатком за конкурентима у борби за пласман у Европу.

Осим Ђуричковића, у саставу није било ни капитена на голу Боривоја Ристића, ни агилног Ћирковића по левој страни, а Нишлије су већ након три минута игре повеле. Корнер је са леве стране извео Ненад Гаврић, била је то уиграна акција, Филип Ђурановић је сачекао лопту на првој стативи, окрзнуо је главом и преварио Милојевића.

Само три минута касније, Бачка је имала колосалну прилику да изједначи, али је млади Којић феноменално реаговао, ушао у шут Велемиру и спречио сигуран погодак. Домаћин је наставио да притиска, али је претио углавном преко прекида, док су Нишлије успешно чувале вођство до одласка на одмор. Ипак, у наставку је Бачка још жешће навалила, а и даље опасна била из прекида и баш тако је стигла до поравнања у 63. минуту. Јовановић је одлично центрирао из слободног ударца, послао лопту на петерац, где је високи Лука Ратковић био сам и лако главом закуцао лопту у мрежу. Само четири минута касније, умало на идентичан начин домаћин није стигао до вођства. Поново је Јовановић набацио лопту из слободног ударца, њу је Којић некако успео да заустави, али је натрчао Жакула и свом силином ударца са три метра погодио стативу.

Обе екипе су желеле сва три бода, расла је и нервоза на терену, али када сечинило да ће се меч окончати без победника, Раднички је стигао до другог гола, а из трећег покушаја у једном истом нападу. Шутирао је Гаврић, па Касалица, оба пута Милојевић је заустављао ударце, али је батрчао резервиста Немања Којић и буквално са једног метра ћушнуо лопту у мрежу за велику радост гостију.

Шеф стручног штаба Радничког Владимир Гаћиновић био је веома задовољан након трећег везаног тријумфа свог тима у шампионату.

Прошли смо тежак пут током овог меча, али на крају смо заслужено славили. Презадовољан сам односом играча. Били смо данас и ослабљени, пошто нису играли Ђуричковић, Ћирковић и Ковачевић, али се то није осетило. Дали смо гол у судијској надокнади времена, показали смо да имамо карактер и да смо јачи од свих недаћа које су нас пратиле на овој утакмици. Силно смо желели ову победу и сви смо презадовољни што смо је и остварили. Сада остаје жал што идемо на зимску паузу. Ухватили смо ритам и форму, везали смо три победе и можда смо могли да наставимо серију. Сада нам следи пауза, гледаћемо да се што боље одморимо и припремимо и да од фебруара наставимо где смо стали и вратимо Раднички тамо где припада, а то је сам врх српског фудбала– рекао је Гаћиновић.