Партизан – Раднички 2:0

Фудбалери Радничког поражени од Партизана са 2:0, у 31. колу Суперлиге Србије.

Домаћин је на стадиону у Хумској славио головима Асана у 44. и Холендера у 58. минуту.

Милош Јојић је на почетку меча креирао неколико добрих шанси за домаћи састав центаршутевима са бока. Прву прилику припремио је Остојићу, затим Холендеру, потом је из корнера пронашао потпуног самог Игора Вујачића који је погодио стативу.

Раднички је сјајну шансу створио у 20. минуту, када је Петровић тукао из идеалне позиције, али га је изблокирао десни бек домаћих Живковић.

Могли су потом до гола за Партизан Асано и Јовић, а најбољу прилику пропустио је Слободан Урошевић у 34. минуту. Асано је шутирао, а заправо тиме пронашао усамљеног левог бека на петерцу, али је овај очајно реаговао и лопту уместо у мрежу послао далеко поред гола.

Партизан је у 44. минуту стигао до поготка. Филип Холендер је побегао одбрани Радничког, штопер Радничког Станковић је у покушају да интервенише налетео на свог голмана Којића, а одбитак лопте мирно је сачекао Такума Асано и са 15 метара је спровео у празну мрежу.

Коначан резултат постављен је у 57. минуту. Тада је Јојић упослио Холендера, а мађарски репрезентативац се финтом лепо ослободио чувара и онда ефектним ударцем погодио даљи угао, за 2:0.

Најбољу шансу у другом делу за Нишлије имао је млади Стефан Митровић, али није најуспешније захватио лопту главом.

Раднички у наредном колу дочекује Јавор, а на тој утакмици дебитоваће нови тренер Александар Станковић.

ПАРТИЗАН: Поповић,  Живковић, Остојић, Вујачић, Урошевић , Шћекић (од 71. Здјелар), Јојић, Асано (од 63. Стевановић), Сума (од 63. Натхо), Јовић (од 71. Павловић), Холендер (од 63. Штулић).

РАДНИЧКИ: Којић,  Аксентијевић, Бјеличић, Ћирковић , Петровић (од 58. Марковић), А. Ковачевић, Ђуричин (од 58. Пантелић), Ђуричковић (од 69. Живковић), Трифуновић (од 12. Гаврић) , Живковић, Касалица (од 68. Митровић).