Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

Пораз од Аланије

Фудбалери Радничког поражени су од Аланије из Владикавказа резултатом 5:3, у другом контролном мечу на припремама у турском Белеку.

Меч је одигран у раном термину, од 11 часова по локалном времену, а у таквим околностима боље се нашао петопласирани тим руске друге лиге и славио против Радничког у дуелу са веома много голова.

Аланија је са 1:0 повела у 11. минуту преко Машукова, а нишки тим је брзо изједначио поготком Ђуричковића у 19. минуту. Руси до новог вођства стигли у 25. минуту, када је Боривоја Ристића савладао Џаков.

Раднички је сјајно кренуо у друго полувреме, преузео је иницијативу и контролу на терену, што је резултирало потпуним преокретом. Петар Ђуричковић је у 51. минуту био прецизан са пенала за 2:2, а предност Нишлијама од 3:2 донео је новајлија Младен Ковачевић у 65. минуту.

Шеф стручног штаба Радничког Владимир Гаћиновић је у последњих 20-ак минута сусрета извео стартере из игре и шансу указао младим фудбалерима и резервистима, а они се поново нису снашли, као и на утакмици против Јагелоније, па је Аланија у финишу постигла три поготка и стигла до победе. Стрелци за руски тим били су Кабалов у 74, Шуанов у 83. и Шавлоков у 87. минуту.

Раднички је меч почео у саставу:  Б. Ристић, Станковић, Марковић, Бјеличић, П. Ристић, Шљивић, Петровић, А. Ковачевић, Гаврић, Ђуричковић и Ђуричин.  У наставку су прилику добили: Којић, М. Ковачевић, Моду, Спасић, Митровић, Ђурић, Душанић, Стојковић, Трифуновић, Јовановић и Живковић .

Тим са Чаира је у првој контролној утакмици поражен од Јагелоније са 3:0, а у Турској ће одиграти још три меча. Ривал Радничком 23. јануара биће члан најјаче украјинске лиге Инхолец, 26. јануара руски друголигаш Акрон из Тољатија, а 28. јануара пољски друголигаш ЛКЦ из Лођа.