Пораз од Јагелоније

Фудбалери Радничког поражени су од пољског прволигаша Јагелоније резултатом 3:0 (1:0) у првом контролном мечу на припремама у турском Белеку.

Седмопласирани тим пољског првенства се већ десет дана налази у Турској, у завршној је фази припрема, док је Раднички у почетној и то се видело на терену током свих 90 минута.

Пољаци су повели у 38. минуту, када је хрватски интернационалац Пуљић искористио кикс дефанзиваца Радничког и лако матирао голмана Ристића.

Нишлије су у првом полувремену, док су на терену били првотимци, пружиле јак отпор, а веома близу постизању поготка био је Ђуричковић, који је у 30. минуту погодио пречку ударцем из даљине.

У наставку је шеф стручног штаба Владимир Гаћиновић пружио шансу резервистима и младим играчима.

На 2:0 повисио је Лопез у 48. минуту, када је искористио додавање Војтковског.

Трећи гол постигнут је из пенала у 68. минуту. Лопез је изашао сам пред голмана Којића, који га је срушио у свом казненом простору. Прецизан са 11. метара био је Мистковски.

Раднички је овај сусрет почео у следећем саставу: Ристић, Станковић, Марковић, Бјеличић,Ћирковић, Ковачевић, Петровић, Ристић, Ђуричковић, Гаврић и Ђуричин. У наставку су шансу добили Којић, Моду, Спасић, Митровић, Ђурић, Душанић, Стојковић и Трифуновић.

Треба напоменути да за Раднички нису играли Никола Стевановић и Никола Аксентијевић, који ће због обавеза према репрезентацији пропустити комплетне припреме.

Тим са Чаира ће у Турској одиграти још четири контролне утакмице. Нишлије ће поново на терен 20. јануара, а противник ће бити познат у току сутрашњег дана. Ривал Радничком 23. јануара биће члан најјаче украјинске лиге Инхолец, 26. јануара руски друголигаш Акрон из Тољатија, а 28. јануара пољски друголигаш ЛКЦ из Лођа.