Пролетер – Раднички 2:1

Раднички је у склопу 25. кола поражен од Пролетера у Новом Саду са 2:1. Стрелци за домаћи тим били су Живојиновић у 33. и Митровић у 63. минуту, док је поготак за Раднички постигао Жарко Марковић у 75. минуту.

Раднички је током свих 90 минута на „Карађорђу“ имао иницијативу и био пуно бољи ривал, није искористио пенал и неколико одличних прилика, а за те промашаје је сурово кажњен и доживео је 11 пораз у првенству, други у само четири дана.

Филип Марковић је у 13. минуту пропустио две стопостотне шансе. Нападач Нишлија је најпре добио идеалан пас у празан простор, изашао један на један са голманом Васиљевићем, који му је ушао у шут и избацио лопту у корнер. Васиљевић је након ударца са угла лоше интервенисао, лопта га је прелетела и пала право на главу Филипу Марковићу, а овај је са свега неколико метара погодио пречку.

Наставио је тим Владимира Гаћиновића и у наставку првог полувремена да притиска домаћу екипу, па је у 31. минуту Петар Риатић добио употребљиву лопту у казненом простору Пролетера, Леандро га је срушио, а судија Марковић показао на белу тачку. Пенал је у 33. минуту веома лоше извео Ђуричковић, којег је Васиљевић „прочитао“ и ухватио му „живу лопту“.

Само 20 секунди касније Раднички је сурово кажњен. Пролетер је извео брзу контру поред лоше распоређених гостујућих играча, Глушчевић је примио лопту на десној страни и упутио квалитетан пас на другу стативу према Живојиновићу, којем није било тешко да из идеалне позиције погоди мрежу Боривоја Ристића, за 1:0.

У другом полувремену виђена је иста слика. Раднички је имао посед, Пролетер је претио из контри, а управо на тај начин је и дуплирао предност у 63. минуту.

Новосађани су пресекли напад гостију, уследио је перфектан пас за Митровића, који је изашао сам пред Боривоја Ристића и рутински га матирао, за 2:0.

Нишки тим је успео да у 75. минуту унесе неизвесност у овај меч. Гаврић је центрирао из слободног ударца са леве стране, а високи штопер Жарко Марковић је био сјајан у скоку и постигао погодак главом са 11 метара, за 2:1.

До краја су гости углавном претили из прекида, али је Пролетер успео да се одбрани и савлада Раднички први пут после десет година.

ПРОЛЕТЕР: Васиљевић, Марјановић, Јовановић, Пејић (Којић), Ковачевић, Леандро, Глушчевић (Миросављев), Милошевић, Живојиновић (Башановић), Томовић (Бацановић), Кнежевић (Митровић).

РАДНИЧКИ: Б. Ристић, Ж. Марковић, Стевановић, Аксентијевић (Ђуричин), Шљивић, Митровић (Касалица), А. Ковачевић, Ф. Марковић, П. Ристић (Гаврић), Пантелић, Ђуричковић.

Шеф стручног штаба Радничког Владимир Гаћиновић је након меча био разочаран резултатом, али и задовољан приказаном игром.

-Ово је, уз друго полувреме против Црвене звезде, била наша најквалитетнија партија у другом делу сезоне. Доминирали смо 90 минута, надиграли смо ривала, питали смо се за све и коначно се у нашој игри видео рукопис онога што радимо на тренинзима, али просто нисмо имали среће. Чак смо кумовали и головима које смо примили. Невероватно је на који начин смо поражени. Имали смо шансе, промашили пенал, а дозволили смо да нам дају два гола из транзиције. Очигледно је да имамо проблема у завршници и да нам недостаје играч који ће ове шансе претварати у голове, али шта је ту је. Немам шта да замерим мојим играчима. Изузетно сам незадовољан резултатом, а после свега виђеног бих био незадовољан и ремијем. Идемо даље, у недељу нам долази ТСЦ и морамо одмах да се окренемо припреми те утакмице- рекао је Гаћиновић.