Рад – Раднички 0:1

Фудбалери Радничког савладали су екипу Рада на гостујућем терену са 1:0 у оквиру 17. кола Суперлиге Србије. Једини гол постигао је Душан Стоиљковић у 76. минуту.

Тренер Нишког тима Владимир Гаћиновић је након меча изнео свој поглед на овај дуел.

-Била је тешка утакмица у ненормалним условима за игру. Изгурали смо прво полувреме да не примимо гол. Није било фудбалске лепоте, доста се прескакала игра, што ја не волим. Једноставно, било је тако суђено због ветра и кише. Један моменат у другом полувремену решио је утакмицу, могло је да оде на обе стране. Погодило се да су измене биле праве. Стоиљковић је искористио добро центаршут са леве стране. Тиме смо крунисали игру. Имали смо још пар шанси, имао их је и Рад. Дошли смо овде под психолошким притиском. Од Радничког се увек очекује доста. Знате и сами како смо прошли меч изгубили. Ја не волим то да коментаришем, први меч сам водио после два тренинга. Још увек се упознајем са екипом. Направили смо добру хемију, момци добро усвајају шта радимо. Труде се, надам се да ће се им се труд вратити на најбољи начин. Био је ово први тријумф у две утакмице, битан из психолошког аспекта, јер долази након пет пораза. Дошли смо до врло важних бодова. Нисмо далеко од горњег, али ни доњег дела табеле. Рекао сам им да је овај меч прекретница, што и може да буде. Све честитке мојим момцима на фанатичној борби. Није било услова за квалитетан фудбал. Борили смо се за сваку лопту, један моменат је одлучио- рекао је Гаћиновић.