Раднички – Црвена звезда 0:1

У дербију 21. кола Суперлиге Србије фудбалери Радничког поражени су од Црвене звезде са 1:0. Гол одлуке на Чаиру постигао је Мирко Иванић у 26. минуту.

По великој хладноћи – сусрет на Чаиру почео је када је спољна температура била -4, а завршен када је пала на -6 степени и по залеђеном терену где је лопту било врло тешко конролисати, играло се доста динамично.

Почетак је у потпуности припао „црвено-белима“, који су од првог судијског звиждука имали пуну иницијативу и дали на знање да неће дозволити никакво изненађење што се резултата тиче, али и да су најозбиљније приступили овом првенственом мечу који им је у правом смислу речи био „генерална проба“ пред сусрет са Миланом 18. фебруара.

Прво велико узбуђење забележено је у 10. минуту, када је са средине терена лопта пред гол домаћина послата Бену, који је био у стопостотоној прилици да затресе мрежу. Између двојице нишких одбрамбених играча примио је Звездин нападач лопту и кренуо са ивице казненог простора према голу, шутирао, али право у  домаћег голмана. Три минута касније после корнера поново шанса за госте, поново за Бена, али је искоса лоше захватио лопту и није успео да угрози гол Радничког.

На другој страни, када су се нишки фудбалери накратко ослободили притиска између 20. и 25.минута мало је посла било за Борјана. Углавном су се покушаји домаћих нападача завршавали и пре него што су успевали да дођу до гостујућег казненог простора. После једног таквог покушаја играча Радничког, фудбалери Звезде одузели су лопту и опасно кренули ка домаћем голу и Гајић је са петнаестак метара одлично шутирао. Домаћи голман Ристић, међутим, извио се кроз ваздух и лопту, која је ишла под пречку и успео да избацио у конер. Није Звезда искористила овај, али јесте следећи ударац са угла, у 26.минуту.

Канга је извео корнер са десне стране, на лопту су кренули голман домаћих и нападач гостију Павков, који је у скоку имао контакт са Ристићем и блокирао га у интервенцији. Просто речено Звездин нападач фаулирао је домаћег голмана, судија Симовић није реаговао, а када је лопта обојицу прелетела Иванићу није било тешко да је главом пошаље у мрежу, за 0:1). Иако су домаћи фудбалери на терену, али и цела клупа са стручним штабом протествовала, Новак Симовић је показао на центар.

И после постигнутог поготка „црвено-бели“ су имали више од игре и у високом ритму одиграли  су до краја првог полувремена, не дозволивши домаћим фудбалерима да их угрозе.

Раднички је у другом полувремену био доста бољи ривал, али није успео да постигне гол.

у 55. минуту Раднички је умало изједначио. Са центра терена је Аксентијевић повукао лопту према голу гостију и када се нашао на тридесетак метара искоса са десне стране упутио је центаршут. Лопта је у луку отишла пред гол гостију и погодила пречку гола Милана Борјана.

У 61.минуту после лепе акције домаћих из везног реда и напада и  прве праве и озбиљне на мечу, Петар Ђуричковић је прошао по левој страни и пронашао пред голом Звезде Младена Ковачевића. Новајлија у редовима Рандичког одлично се снашао и шутирао, али је Борјан успешно интервенисао и спречио погодак.

Оба тренера изршили су велики број измена фудбалера, после чега је домаћа екипа четврт сата, од 60. до 75.минута, имала више од игре. Ипак, настојања и покушаји Ђуричковића, Аксенијевића, Пантелића и осталих да изједначе резултат нису уродили плодом. Звездина одбрана одолела је свим нападима и „црвено-бели“ се са Чаира враћају у Београд са целим пленом, односно са сва три освојена бода.

РАДНИЧКИ: Б.Ристић , Аксентијевић, Стевановић, Бјеличић, Ћирковић  (Станковић ) , Пантелић , Петровић ,  Ђуричковић, Митровић  ( Ф.Марковић ) , Ђуричин (П.Ристић ), М.Ковачевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Панков, Дегенек, Ераковић (Гобељић ), Саного, Бен (Родић), Канга (Срнић ), Иванић, Гаврић (Вукановић ), Павков (Фалко )