Раднички – Инђија 2:0

Фудбалери Радничког савладали су Инђију са 2:0, у утакмици 34. кола Суперлиге Србије. Стрелци су били Трифуновић у 14. минуту из пенала и Ђуричин у 68. минуту.

Раднички је од самог старта меча кренуо агресивно и силовито, па је у првих пола сата сабио госте пред њихов гол. За такав приступ домаћин је врло брзо награђен. Штопер Инђије Бакић је у 13. минуту катастрофално киксирао у дуелу са искусним Касалицом, кренуо је у дриблинг, а овај му је одузео лопту на 20 метара од гола. Касалица се у пуном трку стуштио ка голу Инђије, ушао је казнени простор, изашао сам пред голмана Јовичића и када се спремао да лопту упути према голу, Бакић га је сустигао и срушио са леђа. Судија Новак Симовић се није двоумио ни тренутак и досудио је једанаестерац, а Бакићу показао жути картон. Са беле тачке сигуран је био Трифуновић и довео Раднички у вођство у 14. минуту.

Наставио је Раднички са нападима, али није било прилика све до 33. минута. Тада је Ковачевић послао одличан пас у празан простор за Ђуричковића и буквално га спојио са голом. Искусни интернационалац се нашао очи у очи са голманом Инђије, али је лоше шутирао, па је Јовичић успео да одбрани и сачува своју мрежу. Била је то кололасна шанса, а Раднички је пропустио да већ тада стави тачку на овај сусрет.

У последњем минуту првог дела Ковачевић је веома добро извео слободан ударац са 18 метара, али је чувар мреже гостију врховима прстију закачио лопту и избацио је у корнер.

У другом полуврмену је Инђија преузела контролу, имала је већи посед лопте и на почетку створила две лепе ситуације преко Бастајића и Алексића. Обојица су покушали из даљине да угрозе младог голмана Којића, али је оба пута лопта отишла замалао изнад пречке.

Раднички је средином другог дела успео да се ослободи притиска, а након сјајне акције у 68. минуту удвостручио је предност. Ђуричковић је после успешног дриблинга на средини терена изванредно проиграо Пантелића, који је надмудрио гостујућу одбрану вешто избегавши офсајд позицију, а онда кренуо према голу Инђије. Нашао се у Пантелић у изузетној прилици да се упише у листу стрелаца, изашао је сам пред Јовичића, али је несебично проиграо резервисту Ђуричина, који је утрчао са десне стране и лако пласирао лопту у небрањену мрежу, за коначних 2:0.

До краја сусрета играло се углавном на средини терена, а домаћи фудбалери су успешно сачували стечену предност.

РАДНИЧКИ-ИНЂИЈА 2:0 (1:0)

Ниш, 29. априла. Стадион Чаир. Без Гелдалаца. Судија: Новак Симовић, Стрелци: 1:0 Трифуновић 14. из пенала.- 2:0 Ђуричин 68. Жури картони: Жути картони: Ковачевић (Раднички), Протић, Бакић, Шкорић (Инђија).

РАДНИЧКИ: Којић, Аксентијевић, Стевановић, Бјеличић. Станковић, Пантелић (од 69. Петровић), Ковачевић, Ђуричковић, Трифуновић (од 60. Ђуричин), Живковић (од 34. Ћирковић), Касалица.

ИНЂИЈА: Јовичић, Цуцин, Ђурић (од 81. Ђорђевић), Шкорић (од 88. Чалов), Бастајић, Алексић (од 81. Моду), Крнета, Протић, Бакић (од 46. Пантелић), Нешковић, Димитров (од 46. Јовановић ).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Александар Станковић, Рандички:

Важна победа. Ушли смо са огромним притиском у овај меч, али смо брзо постигли гол, после чега је све ипак било лакше. Пропустили смо прилику средином првог дела сусрета да преко Ђуричковића решимо меч, касније смо издржали нападе Инђије, која је доказала да има квалитетну екипу и на крају ипак постигли још један погодак. Ова три бода много ће значити за нашу екипу која је била изгубила сигурност. Нисам задовољан физичком спремом, доста смо истрошени, играмо на свака три дана, скраћен нам је ростер, али верујем да ћемо сезону успешмо привести крају.

Горан Милојевић, Инђија:

Дошли смо овде по три бода јер нисмо имали простора за било какве калукулације и жао нам је што нисмо успели. Брзо примљени гол нас је поремтио и највише је утицао на крајњи резултат. Честитам Радничком, а нама преостаје да на четири утакмице колико је остало до краја покушамо да изборимо опстанак. Математички још нисмо испали и док има шанси борићемо се.