Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

Раднички – Металац 3:0

Фудбалери Радничког победом су отворили нову сезону. Нишлије су на празном Чаиру савладале Металац из Горњег Милановца са 3:0.

Изабраници Радослава Батака били су бољи ривал од новајлије у лиги током свих 90 минута и заслужено су освојили три бода у првом колу Суперлиге Србије.

Први погодак постигао је штопер Марковић у 22. минуту, када је само спровео лопту у мрежу након одличног центаршута Пантелића.

На 2:0 је повисио млади Митровић у 45. минуту после соло-акције, а коначан резултат поставио је дефанзивац Металца Анђелковић у 72. минуту. Он је дао аутогол, када је покушао да интервенише испред Касалице, после оштрог центаршута Гаврића.

Могли су домаћи да убедљивије тријумфују, али је Стојиљковић у 80. минуту погодио пречку.

Металац је од 35. минута играо са десеторицом на терену, пошто је Врањанин добио два брза жута картона због оштрих стартова.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Радослав Батак, Раднички:

Пре свега морам да похвалим екипу Металца. Играју леп фудбал и мислим да ће бити тврд орах за сваку екипу у наставку сезоне, поготово у Горњем Милановцу. Гледали смо њихове припремне мечеве и знали смо да су екипа која воли да почиње игру од голмана и да воле да се надигравају. Добро смо их изанализирали и нису нас изненадили. Хоћу на крају да кажем да сам јако срећан што имам овакве момке у својој екипи. Они су после само 15 дана припрема успели да вечерас изненсу велики терет и одиграју такмичарски меч на високом нивоу. Нас већ у среду очекује утакмица против Црвене звезде у гостима. Да не би смо дошли у ситуацију да се неко повреди мораћемо да ротирамо и сигурно ћу променити четири до пет играча за ту утакмицу. Спремамо се добро, уигравамо се у ходу и мислим да је пред нама добра сезона.

Жарко Лазетић, Металац:

Честитам Радничком на дер игри и победи. Утакмица је била баш обаква какву смо очекивали. Моји момци су покушали да се надигравају и да се боре и радили су то у оној мери у којој су могли. Ја им честитам на односу. Окрећемо се наставку сезоне, јер нам следи заиста згуснут распоред у наредних десетак дана.