Раднички – Напредак 0:0

Раднички је ремизирао без голова са Напретком у Крушевцу, у 11. колу фудбалске Суперлиге Србије.

Утакмица у којој су дебитовали нови тренери ових тимова Горан Стевановић и Милан Ђуричић била је тврда, обе екипе имале су тек по неколико добрих ситуација да дођу до поготка, али након свега виђеног 0:0 је најреалнији резултат.

Меч у Крушевцу био је права “шаховска” партија, водила се позициона борба између два шеснаестерца, а голман домаћих је интервенисао тек у два наврата. Први пут након ударца Ђуричковића  у 16. минуту, а потом после неугодног шута истог играча са дистанце у 37. минуту.

Занимљиво је да су домаћи претили одмах после шанси Радничког. У 17. минуту центрирао је Лековић, најбољи у скоку је био Милуновић, а његов добар покушај главом зауставио је голман Нишлија Ристић. У 38. минуту Крушевљани су извели добру акцију по левој страни, уследио је квалитетан центаршут у казнени простор, али је опасност отклонио добро постављени штопер Радничког Марковић.

У првом полувремену десила се и једна спорна ситуација. Ђурановић је оборен у казненом простору Напретка, гости су тражили пенал, али је судија Лукић одмахнуо главом и показао да се игра настави.

Раднички је почетком другог полувремена загосподарио средином терена, имао је значајно већи посед лопте и у том периоду се видело у ком правцу ће ићи игра овог тима под командом Милана Ђуричића.

У 52. минуту фудбалер Напретка Марјановић је проклизао у покушају да отклони опасност испред свог гола, лопта је дошла до Гаврића, који је имао чисту ситуацију, али је голман Остојић успео да укроти његов ударац.

Напредак је најближи поготку био у 73. минуту, када је после центаршута Стевића лопту у петерцу примио Мркић и пребацио гол.

До краја, шансе за домаће имали су Спремо и Милошев, док је ударац везисте Радничког Ковачевића у самом финишу меча зауставио голман Остојић и избацио лопту у корнер.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Милан Ђуричић, Раднички:

-Била је ово једна занимљива утакмица. Оптерећена резултатом и са наше, а и са стране Напретка. Колега Стевановић и ја смо данас по први пут водили екипе. Никоме не одговара да изгуби прву утакмицу. Нисмо калкулисали. Победу смо желели и ми и они. Просто, имали смо неке шансе које нисмо искористили. Пре свегамислим на прилику Ђуричковића. Потом, у другом полувремену, Гаврићева шанса је била колосална. Имао је и Напредак у првом ударац главом, у другом је шансу имао Спремо. Мислим да смо били за нијансу бољи, али није незаслужено што је завршено нерешено.

Горан Стевановић, Напредак:

-Било је динамично, али важност утакмице нас је мало спутала. Посебно у првом полувремену, када нисмо играли онако како смо се договорили. Раднички је имао иницијативу, а другом полувремену смо били доста агресивнији и опаснији по гол. И управо тај период треба да нам буде матрица за наставак сезоне.