Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

Раднички – Напредак 4:2

Фудбалери Радничког победили су Напредак на свом терену са 4:2, у другом колу Линглонг Суперлиге Србије.

На Чаиру је одигран меч са публиком након нешто више од годину дана, а виђен веома добар и динамичан дуел, у којем је домаћи тим заслужено славио.

Гости већ након минут и по игре шокирали Нишлије и повели поготком Кочића. Голу је претходио низ киксева домаћих фудбалера. После корнера домаћих у 1.минуту и интервенције гостујућег голмана Васиљевића лопта је дошла до Спрема, који је са леве стране из прве послао лопту на половину Радничког, где је у скоку киксирао на тридесетак метара од свога гола најпре Ћирковић, а потом, када је лопта дошла до Млађана Стевановића и голман Кахриман.Стевановић се одлично снашао и пронашао потпуно самог Кочића, који је са петнаестак метара затресао празну мрежу, за 0:1.

Прерано примљени гол није, међутим, збунио домаћу екипу, чији су играчи силовито кренули у нападе и изједначили већ у 13. минуту. Била је то одлична акција по десној страни терена. Јапански интернационалац Мићибући је центаршутем тражио Шкрбића, а након његовог скока  лопта је одлетела на другу страну голманског простора где ју је смирено сачекао млади Стефан Митровић и силовитим ударцем закуцао у мрежу, за 1:1.

Потом су уследили напади Крушевљана, а у 19.минуту колосалну прилику пропустио је Кочић, чији је зицер са свега неколико метара “скинуо” голман Кахриман, фантастичном одбраном.

Наставили су гости са нападима, Раднички је превише грешио, а Напредак је успео да поново дође до вођства у 32. минуту и то из пенала.  Једанаестерац је досуђен пошто је након шута Саше Марјановића у 29. минуту са ивице казненог простора, лопта пред голом Радничког погодила у руку капитена Радничког Николу Стевановића  После краће консултације са „ВАР собом“ и потврде пенала, Марјановић био је сигуран извођач и савладао је Кахримана, за 1:2.

До краја првог полувремена домаћи фудбалери покушавали су да пробију бедем пред голом Напретка, али нису успели и вођством гостију отишло се на одмор.

На старту другог полувремена тренер Радничког Александар Станковић је променио формацију, увео је Бјеличића уместо повређеног Аксентијевића и заиграо са тројицом позади, што је дало резултат, па је домаћи тим начинио велики преокрет. Веома важни били су и уласци Пејовића у 53. минуту и Вање Илића у 69. Први је стабилизовао екипу на средини терена, а други донео пуно креације.

Кренуо је Раднички силовито и поново изједначио у 56. минуту. Пејовић је одлично центрирао из слободног ударца, а Вујадиновић био најбољи у скоку и погодио главом, за 2:2.

Само шест минута касније Раднички је први пут на мечу дошао у вођство. У серији напада домаћих изведен је корнер, лопта је избачена из казненог простора Напретка, где  је сачекао Митровић и одлично шутирао. Голман гостију Васиљевић успео је да одбрани његов ударац и одбије лопту према средини казненог простора, али ју је “покупио” Миљан Шкрбић и постигао гол, за 3:2.

Препорођени Раднички је наставио у истом ритму и у финишу је успео да дотуче ривала четвртим поготком. Била је то сјајна акција играча са клупе. Вања Илић је луцидним потезом послао лопту у празан простор,  у који је, у свом стилу, утрчао Филип Касалица, био бржи од гостујућих чувара и лепим ударцем послао лопту у мрежу, за коначних 4:2 у 76.минуту.

Раднички након два кола има четири освојена бода, док је Напредак остао на три бода.

РАДНИЧКИ – НАПРЕДАК 4:2 (1:2)

Ниш, 24. јула. Стадион  Чаир. Судија:Милан Митић. Жути картони: Н.Стевановић, Шкрбић, Вукадиновић (Раднички). Стрелци: 0:1 Кочић  2.- 1:1 Митровић 13.- 1:2 Марјановић (из једанаестерца)  32.- 2:2 Вујадиновић 56.- 3:2 Шкрбић 62.- 4:2 Касалица 76.

РАДНИЧКИ: Кахриман, Аксентијевић (од 46.Бјеличић), Стевановић, Вујадиновић, Ћирковић (од 52.Касалица),  Ковачевић (од 52.Пејовић), Дуроњић, Мићибући (од 70. Илић) Митровић, Вукадиновић, Шкрбић (од 85.Ђурић).

НАПРЕДАК: Васиљевић, Маринковић, Кочић (од 67.Ћуковић), Дабић, Томић, Спремо, Стевановић, Марјановић, Крстић (од 67.Милошев), Јовановић  (од 86.Котлајић), Бачанин.

2 Responses

1. Imam jednu primedbu u vezi stadiona.Bio sam na utakmici protiv Napredka na juznoj tribini.Zgrozio sam se od stroke i djubreta na tribinama.Ono je zaraza.A stolice za sedenje su katastrofa…ostaje sve na garderobi bele fleke od stolica.Prestajao sam celu utakmicu jer nisam smeo da sedim da se nebih umazao.Ne razumem da ne moze da se pocisti i obrise eventualno ofarbaju sedista,ili zagreju sa plamen kao sto su radili na Marakani i BGD.Ako nema ljudi u klubu to da urade organizujte radnu akciju navijaca da sredimo to zbog decu koja dolaze.Nabavite metle ,krpe,creva sa vodom da se ispere.