Раднички – Партизан 1:0

Фудбалери Радничког победили су на свом терену у Нишу Партизан са 1:0, у утакмици 12. кола Суперлиге Србије.

Једини гол постигао је Душан Пантелић у 78. минуту.

У првом полувремену није било већих узбуђења ни добрих прилика. Друго полувреме почело је са два покушаја Жана Кристофа Бајбека, који је дебитовао за црно-беле на Чаиру, али Француз није озбиљније угрозио гол домаћих.

У 56. минуту добру шансу имао је Партизан, преко Ивана Обрадовића који је шутирао са ивице шеснаестерца, али је голман Боривоје Ристић одбранио.

После тога у шанси је био и Бибарс Натхо, али је одбрана Радничког добро реаговала и послала лопту поред стативе, у корнер.

Партизан је после тога наставио са нападима, Раднички се бранио, али београдски тим није успео да угрози гол домаћих. У 75. минуту Такума Асано је добро шутирао се леве стране до Обрадовића, али је он лоше захватио лопту која је отишла поред гола.

У 78. минуту Раднички је постигао гол из прве праве шансе на утакмици, када је са 20-ак метара лопту у мрежу послао Пантелић, после продора по десној страни Николе Аксентијевића.

Партизан је до краја покушавао да изједначи, али није успео, па је претрпео трећи пораз у сезони. Партизан је у последње три утакмице освојио само два бода и трећи је на табели са 23 бода, девет мање од водеће Црвене звезде и три бода мање од другопласиране Војводине.

Раднички је прекинуо низ од четири утакмице без победе и шести је на табели са 21 бодом.