Раднички – Рад 2:2

Раднички и Рад су ремизирали на Чаиру резултатом 2:2 у 36. колу Суперлиге Србије. Стрелци за домаћу екипу били су Касалица у трећем и Гаврић у 68. минуту из пенала, док су за Рад голове дали Шарић у осмом и Калуђеровић у 50. минуту.

Домаћин је сјајно ушао у овај меч и повео већ у трећем минуту. Ђуричковић је послао пас у празан простор са средине терена, брзоноги Филип Касалица избегао је офсајд замку, побегао чуварима, ушао у казнени простор у пуном трку, изашао сам пред Кахримана и рутински га матирао, за 1:0. Касалица је у 26. минуту доживео озбиљну повреду и није могао да настави меч.

По постигнутом голу изабраници Александра Станковића наставили су да притискају госте и већ у седмом минуту су могли да реше ову утакмицу. Аксентијевић је оштро центрирао са десне стране, а лопта је после велике гужве у шеснаестерцу дошла до Кристијана Живковића, који је био сам на десетак метара од гола. Нашао се млади фудбалер Радничког у идеалној позицији, али је шутирао лоше и послао лопту високо изнад пречке.

Само минут касније нишки тим је сурово кажњен за овај промашај. Калуђеровић је идеално центрирао са десне стране и буквално погодио у главу Марка Шарића, који је трзајем послао лопту под саму пречку, за 1:1. Млади голман Којић је успео да дотакне лопту врховима прстију, али то није било довољно да спречи погодак.

Све до 37. минута водила се углавном борба на средини терена, прилика није било, а онда је запретио Раднички. Гаврић је са леве стране ушао у казнени простор и лоше шутирао са 12 метара, па је лопта отишла поред гола.

На самом почетку другог полувремена, у 50. минуту, “грађевинари” су преокренули резултат на 1:2. Извели су гости лепу акцију по десној страни, лопта је дошла до резервисте Јовановића, који је упутио центаршут у казнени простор, а тамо су лоше постављени дефанзивци Радничког направили кикс и оставили самог Андрију Калуђеровића. Прекаљени стрелац је знао то да казни, па је, у свом стилу, ударцем главом савладао немоћног Којића.

Нишлије нису клонуле након овог гола, већ су свим силама кренуле по изједначење и у томе су и успеле. Играо се 67. минут када је Пантелић на средини терена одузео лопту гостима и прецизним пасом пронашао Трифуновића. Млади нападач је силовито ушао у шеснаестерац, а када је покушао да превари голмана Кахримана, овај га је у паду срушио, па је судија Срђан Јовановић без размишљања показао на белу тачку. Сигуран реализатор са 11 метара био је Ненад Гаврић.

До краја сусрета није било пуно узбуђења. И једни и други чекали су на грешку ривала, али је нису дочекали, па су на крају поделили бодове.

РАДНИЧКИ-РАД 2:2 (1:1)

Ниш, 9. маја. Стадион Чаир. Без гледалаца. Судија: Срђан Јовановић. Стрелци: 1:0 Касалица 3.- 1:1 Шарић у 8.- 1:2 Калуђеровић 50.- 2:2 Гаврић из пенала 68. Жути картони: Бјеличић, Гаврић (Раднички) Цигер, Буснић, Лазаревић (Рад).

РАДНИЧКИ: Којић, Аксентијевић, Стевановић, Бјеличић, Гаврић, Пантелић, Касалица (од 26. Трифуновић, од 68. Петровић), Ковачевић, Живковић (од 55.Ћирковић), Ђуричковић, Станковић.

РАД: Кахриман, Ђорић (од 46.Стојсављевић), Цигер, Младеновић (од 85. Газивода), Буснић, Лазаревић, Шарић (од 60. Станисављевић), Блажић (од 87. Трнинић), Караклајић (од 46.Јовановић), Тучевић, Калуђеровић.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Александар Станковић, Раднички:

-Тешка утакмица по веома тешком времену. Ушли смо агресивно и баш онако како смо желели, што нам се брзо исплатило. Само неколико минута после видећег гола имали смо стопостону шансу са можда и преломимо овај сусрет, али нисмо успели да је искористимо, па смо кажњени. Успели смо да се брзо стабилизујемо након тог шока, успоставили смо контролу на терену, али смо на почетку другог полувремена добили још један гол и ушли смо у велики проблем. Задовољан сам како смо реаговали на 1:2, нисмо изгубили компас, појачали смо ритам и агресију и мислим да смо заслужено изједначили. Честитам играчима на уложеном труду. Нема нас много, али дајемо све од себе да остваримо зацртани циљ. Ово нам је пети меч без пораза, од како смо дошли у клуб. Пред нама су још два меча и верујем да ћемо успети у нашој намери. Честитам и Раду на борби и приказаној игри.

Милан Милановић, Рад:

-Мислим да је овај резултат реалан после свега и честитам и једнима и другима на приказаном. Овај Раднички је показао много више од оног који нас је јеснас победио на Бањици. Били су веома агресивни и опасни, а ја сам веома задовољан како су моји играчи одговорили на такву игру домаћина. Играли смо у високом ритму, иако смо били јако истрошени након дуела са Црвеном звездо, и мислим да смо заслужено освојили бод. А да ли ће овај бод бити довољан да на крају изборимо опстанак, то у овом тренутку не могу да кажем. Још једном бих поновио да је одлука о проширењу лиге на 20 клубова и да испадне њих шест била лоша, али шта је ту је. Предстоје нам још две утакмице и имамо шансу.