Раднички – Радник 0:1

Фудбалери Радничког поражени су од Радника из Сурдулице са 1:0, у склопу 14. кола Суперлиге Србије.

Гол одлуке на стадиону Чаир постигао је најбољи стрелац лиге Милан Макарић у 17. минуту. Раднички је током свих 90 минута имао теренску иницијативу, упутио је чак 26 удараца ка голу гостију, али није успео да створи стопостотне шансе и дође макар до једног бода. Нишлије су на тај начин везале други првенствени пораз, после оне победе над Партизаном, па са пуно брига одлазе на репрезентативну паузу.

У Радничком се осетило неиграње Гаврића, Пантелића и Марковића, као и изостанак шефа стручног штаба Милана Ђуричића, али то не може да буде оправдање за неубедљиву партију.

Најбољу прилику на мечу домаћи тим је имао већ у осмом минуту. Комбиновали су Ђуричковић и Ћирковић, овај други је петом одложио лопту за усамљеног Којића, који је из идеалне позиције, са осам метара, гађао замало изнад пречке.

Четири минута касније Радник је имао колосалну шансу. Почетничку грешку направио је штопер Радничког Лазић, поклонио је лопту Макарићу у опасној зони, а овај је изашао сам пред Ристића и шутирао поред гола. Оно што Макарић није успео тада, јесте у 17. минуту. Поново је киксирао Лазић, који је лоше избацио лопту главом. Она је дошла у посед Макарића, а он је кренуо са центра по левој страни, „протутњао“ поред Стевановића, ушао у казнени простор и упутио ударац, који је изблокирао Момчиловић. Лопта се потом одбила до Богдановског, чији је ударац одбранио голман Ристић, али се након тога вратила до Макарића, који је добро пратио ситуацију и са три метра погодио мрежу, за 0:1. Био је то десети гол у Суперлиги за Макарића, који је прошлу сезону почео у Радничком, али на Чаиру никада није добио праву шансу.

Раднички је до краја меча константно нападао, стезао обруч око гола Радника, али није било завршног паса, па се су акције углавном завршавале ударцима са дистанце. Од свих тих удараца треба издвојити покушај Ћирковића из 26. минута, када је атрактивно захватио лопту након центаршута Аксентијевића, али је тукао замало поред гола. Ђуричковић је у 62. минуту веома добро шутирао са око 18 метара и послао лопту преко гола за неколико центиметара, док је силовит ударац Петровића у 88. минуту са 20 метара атрактивно одбранио голман Радника Костић.

Радник у другом полувремену није имао ниједну нападачку акцију, али је успео да се одбрани и освоји три велика бода у борби за опстанак.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Зумбул Махалбашић, помоћни тренер ФК Раднички:

Тежак пораз за нас. Немам шта да замерим момцима, који су показали велики вољни моменат. Радник се определио за добар блок и дефанзиву и то им се на крају исплатило. Ми смо имали велику иницијативу током целог меча, створили смо пуно шанси, али просто нисмо имали среће. Они су искористили ту ситуацију из 17. минута и на крају сачували резултат.  Морам да кажем да се осетило одсуство нашег шефа стручног штаба Милана Ђуричића, којем желим што бржи опоравак. Екипи Радника честитам победу, а ми сада имамо две седмице да се спремимо и потом кренемо да враћамо Раднички у врх табеле, где му је и место.

Славољуб Ђорђевић, тренер ФК Радник:

На почетку морам да пожелим мом колеги Милану Ђуричићу да се што пре опорави и врати послу. Одиграли смо јако тешку утакмицу. Раднички је изузетно квалитетна екипа, која ће на крају сигурно бити у врху табеле и мало ко ће успети да победи овде у Нишу. Ми смо се темељно припремали за ову утакмицу. Знали смо шта Раднички најбоље ради и то смо осујетили. Били смо стрпљиви и дисциплиновани, чекали смо своју шансу и сачекали је.  Нама ова три бода много значе, у тешкој смо ситуацији, а овакве победе могу екипама као што је наша да преокрену сезону.