Раднички савладао пољски ЛКС

Фудбалери  Радничког победили су пољски ЛКС из Лођа са 1:0, у последњој контролној утакмици на припремама у турском Белеку.

Нишки тим је надиграо Пољаке. Био је бољи ривал на терену током свих 90 минута, а стрелац победоносног поготка био је Петар Ђуркичковић у 46. минуту.

Раднички је искористо лоше извођење аута свог противника, а лопта је после муњевите акције стигла до Ђуричковића, који ју је послао у мрежу.

Раднички је против ЛКС-а наступио у следећем саставу: Б. Ристић, Бјеличић, Шљивић, Марковић, Ћирковић, А. Ковачевић,  Петровић, Ђуричковић, Гаврић, П. Ристић и М. Ковачевић.  Токо другог полувремена шансу су добили Ђуричин, Пантелић, Ђурић и Трифуновић.

Шеф стручног штаба Владимир Гаћиновић се у овом мечу определио за проверене снаге, а према свему виђеном може да буде задовољан на девет дана пред наставак сезоне у Суперлиги Србије.

-Победили смо квалитетног противника. У првом полувремену нисмо играли у жељеном ритму. У наставку смо појачали темпо, играли смо високи пресинг, а управо из једне такве ситуације, када смо направили притисак код њиховог извођења аута,  смо и дали гол.  У другом полувремену смо били доминантни. Играло се буквално на један гол и мислим да је наша победа могла да буде убедљивија. Све у свему, задовољан сам.  Мислим да смо се овде у Турској „наместили“ како треба, припреме су протекле баш онако како смо замислили и верујем да ћемо то и доказати када почне првенство- рекао је Гаћиновић.

Тим са Чаира је пре дуела против ЛКС-а одиграо четири контролна меча у Турској. Изгубио је од пољске Јагелоније (0:3) и руске Аланије (3:5),  савладао је украјински Инхулец (2:1) и ремизирао са руским Акроном.